Zdroj: Roman Mareš

Zlatá cihla či šperky? Rytíři ukázali, že i zlaté dresy mohou uchvátit. Štěstí Kladnu ale nepřinesly!

Škoda, první třetinu Kladno odehrálo solidně, od té druhé však na Třinec ztrácelo a výsledkem bylo nakonec vítězství 7:1 pro Oceláře. Skvělí kladenští fanoušci však Rytíře podporovali až do samotného konce a během utkání se bavili speciálním halloweenským programem a poprvé v této sezoně mohli sledovat hráče ve speciálních zlatých dresech.

Když se řekne zlato, každý si asi hned představí nějaký ten slitek či šperk. Od sezony 2012/13 si je však díky kladenským hokejistům dokážeme představit i jako barvu pro speciální sadu dresů. V té Rytíři vyjeli do boje v rámci 14. kola Tipsport extraligy, kdy na svém ledě hostili silný Třinec.

Nástup Rytířů do utkání s Třincem (foto: Roman Mareš).

Vše odstartoval pompézní nástup hráčů na ledovou plochu. Utkání bylo zahaleno do halloweenského stylu a tak na ledě nechyběly dýně se svíčkami, roztleskávačky vytryskly ohnivé konfety a hráči rozráželi kouřovou clonu. Atmosféra to byla dech beroucí.

A i když utkání doprovázel temný Halloween celou dobu, po nástupu už bylo vše soustředěno jen na samotný zápas. V něm se podruhé v sezoně utkal úřadující mistr s Třincem s nováčkem soutěže Kladnem. V první třetině však toto srovnání zůstalo opomenuté. Rytíři měli dobré šance, ale nedokázali je využít. Naopak Oceláři dokázali využít hned svou první přesilovku a po brance Erika Hrni šli do vedení.

Od druhé třetiny to pak bylo jednostranné klání. Třinec přidal čtyři góly a do závěrečného dějství tak šel s pohodovým náskokem 5:0. Poprvé od příchodu brankáře Denise Godly do Kladna došlo na střídání v brankovišti, do kterého přišel Lukáš Cikánek. Nicméně i on inkasoval a to dvakrát. Za Rytíře se o čestný úspěch postaral Antonín Melka, který zkazil vychytanou nulu jinak vynikajícímu Petru Kváčovi – výsledek 7:1 pro třinecký tým.

Zdroj: Roman Mareš.

Těžko se po utkání hledala slova na zhodnocení zápasu. “Necháváme soupeře často chodit do přečíslení. Musíme zlepšit hru v obranném pásmu a zapracovat na tom, abychom nedostávali pořád laciné góly. My se na ně totiž mnohem více nadřeme,” smutnil kapitán Kladna Jakub Strnad.