Zdroj: Karolína Plíšková - oficiální

Velké překvapení na Wimbledonu: Muchová vyřadila v české bitvě Plíškovou

Na pondělní program Wimbledonu netrpělivě čekala řada českých fanoušků. O účast ve čtvrtfinále bojovaly hned čtyři Češky, dvě z toho navíc stály proti sobě. Tuto českou bitvu senzačně ovládla Karolína Muchová, která po vynikajícím derby porazila favoritku celého turnaje Karolínu Plíškovou. Barbora Strýcová zase otočila zápas s Belgičankou Elise Mertensovou. Petra Kvitová zápas s Britkou Kontaovou prohrála.

Vynikající zápas sledovali diváci v All England Clubu, pokud dorazili na české derby mezi Karolínou Plíškovou a Karolínou Muchovou. Favoritkou byla ta starší a zkušenější Karolína, ta mladší byla naopak příjemným překvapením a nesnadnou překážkou v boji o čtvrtfinále.

Zápas mezi Plíškovou a Muchovou začal lépe pro světovou trojku, která první set ovládla 6:4. Muchová ale zabrala a ztrátu ve druhém setu dorovnala poměrem 7:5. Ve třetím dějství měla Plíšková blízko k ukončení dramatického průběhu, když šla podávat na celkové vítězství. Jenže talentovaná Muchová zase začala českou rivalku trápit a měla brejkbol.

Přetahovaná o důležitou hru však pokračovala, jelikož Plíšková dorovnala za stavu 5:4 na 40:40. Muchová ovšem držela diváky dál v napětí, vydřela si další brejkbol a ten i proměnila. Obě hráčky si pak podržely svá podání a za stavu 6:6 se pokračovalo dál.

7:6 pro podávající Muchovou, na servis šla Plíšková a ta zase ztrátu stáhla – 7:7. Průběh se opakoval, 8:7 pro Muchovou, Plíšková srovnala na 8:8. A znovu – 9:8 a 9:9. Až za stavu 10:10 vzala Plíšková Muchové podání. Jenže tak to bylo i v následující hře, srovnáno na 11:11.

Nakonec se po 3 hodinách a 18 minutách strávených na kurtu radovala z překvapivého vítězství v životním zápase Karolína Muchová. Ta nakonec vyhrála třetí set 13:11.

Vítězka české bitvy si ve čtvrtfinále zahraje s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, osmou hráčkou světového žebříčku.

Emoce vytryskla i Barbora Strýcová

Ani utkání Barbory Strýcové nešlo úplně hladce. Běhavá Češka prohrála první set 4:6, ale v tom druhém využila tři ztracená podání Belgičanky Mertensové a po setu 7:5 srovnala na 1:1. V závěrečné partii ovšem Strýcová dominovala po zásluze vyhrála 6:2 a celkově 2:1. Ve čtvrtfinále mohla Barbora Strýcová narazit na Petru Kvitovou, ale utká se s její přemožitelkou Kontaovou.