Plíšková před Wimbledonem potvrdila formu: Slaví titul v Eastbourne!

Karolína Plíšková je před blížícím se Wimbledonem ve vynikající formě. Na turnaji v Eastbourne porazila ve finále Němku Angelique Kerberovou a slaví titul.

V pátek si během semifinále na travnatém turnaji v Eastbourne poradila s Nizozemkou Kiki Bertensovou, kterou smetla po necelé hodině 6:1 a 6:2.

Na parádní výkony sedmadvacetiletá rodačka z Loun navázala o den později ve finále, kde se postavila páté hráčce světa Angelique Kerberové. Té chtěla vrátit prohru z jediného vzájemného střetu na trávě (duben 2015, Birmingham, prohra 1:2).

Plány se podařily splnit na výbornou a Karolína ve finále nedarovala soupeřce ani set. Za hodinu a 13 minut vyhrála Plíšková 2:0 (6:1 a 6:4) a mohla se tak radovat z titulu.

“Angelique je určitě jedna z nejlepších hráček na trávě, ale já si tu věřila. Bylo to mé třetí finále tady a dvě z nich jsem vyhrála. Opravdu jsem si to tady užila. Celý týden jsem tady hrála skoro dokonalý tenis a neztratila jsem ani set,” uvedla Plíšková po zápase.

Londýnský grandslam začíná pro Karolínu Plíškovou v pondělí prvním kolem. V něm se světová trojka utká s Číňankou Lin Zhu (103. na žebříčku WTA).