Zdroj: facebooková stránka Denisa Rosolová

Mistryně světa Denisa Rosolová: Ke sportu se určitě nevrátím. Čemu se chce profesně věnovat?

Denisa Helceletová, kterou můžete znát jako Denisu Rosolovou, ukončila sportovní kariéru téměř před dvěma lety, kdy otěhotněla. Jak přiznala v rozhovoru pro magazín ATT Sport Zone, atletika jí už nechybí a ke sportu se vracet nehodlá. Její život se teď točí hlavně kolem dcery Evelin.

V dětství zkoušela Denisa různé sporty. Její srdce ale naplnila atletika. “Tatínek ze mě chtěl mít tenistku, a tak mě s velkou naději odvedl do tenisového klubu. Bohužel pro něj – bezúspěšně. Necítila jsem se tam dobře, a proto jsem přestala tento klub navštěvovat. Chvíli jsem se věnovala i tancování. V šesté třídě mě mamka odvedla do atletického oddílu. Viděla nábor v místních novinách. A díky ní, jsem se mohla tolik let věnovat tomu, co mě bavilo. Začátky pro mě byly vždy lehké. Skoro vše, na co jsem sáhla, mi šlo. A to byl taky důvod, proč mě to bavilo,” uvedla na začátek Helceletová.

Denisa s manželem Adamem Sebastianem a dcerou Evelin (zdroj: Instagram).

Ke sportu měla celý život velmi blízko. Jejím současným manželem je Adam Sebastian Helcelet, úspěšný český vícebojař. Bývalým manželem je zase tenista Lukáš Rosol. Není se tak čemu divit, že Denisa Helceletová sportu věnovala velkou část svého života a ráda na něj vzpomíná. “Vždy mi vzpomínky naskočí, jakmile vidím závod, který mi vše připomene. Zlatá tretra, mistroství Evropy či světa,” rozzářila se Denisa.

Teď už jí však závodění nechybí. “Já delší dobu uvažovala, že kariéru ukončím. Poslední roky jsem tomu dávala hodně a nikdy se mi to nevrátilo v podobě pěkného výsledku. Čím více to bylo, tím více mi to bralo energii. Evelin přišla právě ve chvíli, kdy jsem řekla, že končím. Tak to asi mělo být,” vrátila se Helceletová k narození své dcery a konci kariéry v roce 2017.

V současné době je na prvním místě rodina a tak to i zůstane. “Naplňuje mě to. Je to ale náročné. Momentálně psychicky, protože celý den děláte pořád to stejné a mám pocit, že jsem uklízečka, kuchařka a chůva zároveň. Pak vidíte své dítě, jak si spokojeně hraje s plným bříškem a vše je zapomenuto,” usmívá se Denisa.

A jelikož je péče o dceru náročná, návrat ke sportu už ani nezvažuje. “Já už se ke sportu určitě vracet nebudu. Nepočítala jsem s tím ani během těhotenství. Navíc už nejsem atleticky nejmladší a vím jaká je dřina trénovat na 400 metrů. Nechci, aby to odnášela Evelin, přece jen je malá jen jednou. Navíc nemůžeme počítat s hlídáním od babiček. Jedna se na to necítí a druhá bydlí 400 kilometrů daleko,” pokračovala Helceletová.

Svou ratolest by však ke sportu vést chtěla. “Dceru ke sportu povedeme. Chceme, aby se hýbala. Nebudeme ji ale nutit do profesionálního sportu, to by si musela vybrat sama. Pořád uvažujeme, na jaký sport ji dát. Na atletiku má času dost, navíc se na stadionu bude pohybovat často,” přemýšlí pyšná maminka.

A čemu se bude Denisa jednou profesně věnovat? “Zkouším to na více frontách, jak se říká. O prázdninách se věnuji dětem na příměstských kempech – Kemp vítězů. Rozjíždíme také nový projekt Čipery z ráje. Taky jsem začala na částečný úvazek pracovat ve firmě Peblo, která se zabývá zdravou a kvalitní stravou, která je navíc chutná. Mnoho lidí si totiž myslí, že co je zdravé, to je hnusné,” mrzí ji.

Zdroj: instagramový účet Denisa Rosolová.

Projekt Čipery z ráje se zdá být opravdu zajímavým a Denisu velmi baví. “Protože mám sama dítě a vím, že si člověk moc neodpočine, nebo nezrelaxuje. Proto se snažíme nabídnout rodinám pobyt, kde se budeme aktivně věnovat dětem (budou vyrábět, zpívat, tančit, plavat apod.). Já mám na starosti rodiče, kterým se v případě zájmu budu věnovat ze sportovního hlediska a budeme společně trénovat,” vysvětluje účel projektu.

Když se najde nějaká malá skulinka volna, tak mnohonásobná mistryně České republiky či mistryně světa v halové atletice nejraději vypne. “Ve chvílích volna nedělám nic. Kdo to zná, tak ví, že nejlepší je úplně vypnout. Popravdě ani moc volného času nemám, celý den běhám za malou,” dodala Denisa Helceletová na závěr.


Autor: LJ