ATT INVESTMENTS: CYKLOKROSOVÝ VÍKEND PŘINESL MAĎARSKÝ TITUL

Právě končící víkend byl vyhrazen mistrovstvím mnoha zemí v cyklokrosu. Ve dvou z nich se postavili na start i zástupci ATT Investments. Zatímco Matěj Stránský skončil na Mistrovství České republiky na sedmém místě, Márton Dina se stal maďarským šampionem.

MAĎARSKÝ ŠAMPIÓN

Márton Dina je jednou ze sedmi letošních posil ATT Investments a je považován za jednoho ze tří hlavních lídrů. V jeho případě v náročných etapových závodech obsahujících etapy se značným převýšením.

Márton se cyklokrosu v minulosti věnoval, ve své sbírce má národní tituly v kategorii jak juniorů, tak U23. Když v roce 2018 nastoupil do domácího kontinentálního týmu Pannon, cyklokros šel stranou. A nic se na tom nezměnilo ani v době, když v polovině roku 2019 přestoupil do týmu s dnešním názvem EOLO-Kometa.

MÁRTON DINA

V rámci letošního přestupu do ATT Investments se s vedením týmu dohodl na tom, že i v rámci přípravy na nastávající silniční sezónu bude užitečné věnovat se v zimní přípravě vedle silničního tréninku i cyklokrosu, s cílem pokusit se získat republikový titul.

„Společně jsme vyhodnotili, že cyklokros by měl Mártonovi prospět v oblasti výbušné síly, dynamických nástupů, které jsou důležité v situacích, kdy se v náročných stoupáních láme chleba,“ objasnil důvod, proč Márton Dina zařadil cyklokros do své zimní přípravy, sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Nemůžeme říci, že by veškeré úsilí zimní přípravy bylo v případě maďarského cyklisty směrováno výlučně k cyklokrosu, ale na druhou stranu nejel mistrovský závod bez tréninku speciálních dovedností, což realizoval na několika regionálních závodech.

Samotný mistrovský závod absolvoval v čase 59:28 min. a na druhého v cíli Márka Valentu, člena staronového maďarského kontinentálního týmu Epronex, najel +1:39 min. „Z titulu máme radost, jde o příjemný začátek sezóny,“ dodal Petr Kaltofen.

PRVNÍ TRIUMF V NOVÉM DRESU

Na start českého mistráku se v novém dresu ATT Investments postavil Matěj Stránský. Je to jeho druhá cyklokrosová sezóna v kategorii mužů a letos mu štěstí nakloněno moc nebylo. Nejprve si v počátcích sezóny při pádu v Estonsku zlomil tak komplikovaně ruku, že mohl odepsat celou silniční sezónu. A když se začal připravovat na tu cyklokrosovu a výkonnost vyjádřeno i výsledky nadějně narůstala, přišla v závěru prosince nemoc a antibiotika a optimismus bylo nutno opět mírnit.

MATĚJ STRÁNSKÝ V AKCI

„Výsledek na mistráku je ve hvězdách. Dnes jsem dobral antibiotika, čtrnáct dnů jsem v podstatě pořádně netrénoval, takže uvidíme,“ řekl Matěj při oficiálním představování týmu v prostorách Mercedes-Benz Praha 10. ledna. A vyjádřil přání, aby při samotném mistrovství zapršelo a bylo bahno, což se mu sice vyplnilo, ale předešlé zdravotní komplikace ho přeci jenom limitovaly.

NA STARTU MČR

Na konečném výsledku, jímž bylo 7. místo, se tedy tato situace s velkou pravděpodobností podepsala, takže nezbývá než po kratším odpočinku naskočit do sezóny silniční a co se týče té cyklokrosové myslet už na další rok, jehož vyvrcholením by mělo být mistrovství světa v Táboře a kde by Matějovi neměla uniknout nominace v kategorii U23.

MATĚJ DOJEL SEDMÝ V REPUBLICE