Klabouch dovezl z Polska trofej pro nejlepšího vrchaře, Petruš v RBB Tour stříbrný!

Tým Topforex ATT Investments se pro tento týden rozdělil na dvě skupiny, kdy se první zúčastnila tradičního etapového závodu Tour of Malopolska, druhá tří etapového závodu RBB Tour na jihu Čech.

59. ročník Tour of Malopolska se skládal z prologu a tří etap. V dojezdu první a třetí etapy čekalo na cyklisty náročné stoupání. Na startu se setkali závodníci hned třech českých týmů: Elkov Kasper, Topforex ATT Investments a Tufo Pardus Prostějov.

Závod kategorie UCI vyhrál Čech Michal Schlegel (Elkov Kasper), dvacátý byl v konečné klasifikaci Karel Camrda, což mu stačilo na 4. místo v kategorii do 23 let. Nejlepším vrchařem závodu se stal fantastický Petr Klabouch, který si na toto ocenění „zadělal“ v první etapě, když ji odjel celou v úniku a vyhrál čtyři horské prémie. V soutěži týmu se Topforex ATT Investments umístil desátý, což byl cíl, stejně tak jako umístění v TOP 5 v kategorii do 23 let.

RBB Tour

Sedmička v sestavě Jiří Petruš, Petr Fiala, Tomáš Bárta, Marek Gajdula, Matyáš Janoš, Petr Hetfleiš a Martin Voltr mezitím startovala na jihu Čech v závodě RBB Tour. První etapou byla časovka se startem v Číměři. V té se z týmu Topforex ATT Investments nejlépe vedlo Jiřímu Petrušovi, který dojel na 11. místě.

Druhá etapa s hromadným startem měřila 163 kilometrů a skládala se z 10 okruhů. Na 125. kilometru se pětici cyklistů podařil únik a v závěrečném spurtu tak dostal šanci etapu ovládnout Petr Fiala. Závěrečná část, dlouhá 155 kilometrů, se startem v Českém Rudolci byla kopcovitého profilu. Během závodu unikla sedmičlenná skupina, ze které se v posledním kole odpoutala trojice závodníků.

V závěrečném spurtu porazil Jiřího Petruše pouze závodník pražské Sparty Jan Ryba. V celkové klasifikaci se Jiří Petruš umístil stejně jako v závodě na skvělém druhém místě, tým Topforex ATT Investments pak třetí za vítězným Van Uitert – De Jonge Renner z Holandska.

Už jen dva víkendové závody Kyjově – kritérium Kyjovské Slovácko a Český pohár – dělí Topforex ATT Investments od vrcholu sezony, kterým je Mistrovství České republiky, které se letos koná v Bánovcích nad Bebravou.