Okolo Slovenska vyhrál Sagan. Topforex – ATT Investments byl hodně vidět

Skvělá cyklistická práce!

Vždyť už jen účast v takto prestižním závodě byla obrovskou šancí a propagací naší mladé profesionální cyklistické stáje. Celý tým šlapal jako dobře promazaný stroj a a rozhodně se v top konkurenci neztratil. V pěti slovenských etapách, které vysílal Eurosport i slovenská televize byly naše dresy k vidění na výsluní světové cyklistiky.

Trnava, 19. září 2021– Cenné zkušenosti v posledních pěti dnech načerpali mladí závodníci týmu Topforex ATT Investments. Při premiérové účasti ve světově obsazeném závodu Okolo Slovenska se nadějní cyklisté neztratili, o čemž vypovídá celkové sedmé místo Matúše Štočka v kategorii do 23 let a umístění jeho týmových kolegů Tyrpekla s Camrdou v TOP15.

„Nemáme se za co stydět. Jsme velmi rádi, že se kluci zúčastnili tak špičkového závodu, zažili atmosféru, perfektní organizaci na nejvyšší úrovni,“ vyjádřil se v cíli sportovní ředitel Petr Kaltofen. „Ze zkušeností, které naši závodníci získali za posledních pěti dní budou těžit v soutěžích, ve kterých by měli být favority. Pro nás je to velmi příjemný a troufám si říct, že i úspěšný závěr sezóny,“ dodává s tím, že tým čeká už jen poslední start, finále Českého poháru v Mladé Boleslavi, kde má v plánu Topforex uhájit vydobyté pozice.

Od košického prologu bylo evidentní, že závod bude minisoubojem stáje Deceuninck-Quick Step a Petera Sagana. Jednotlivé etapy byly poznamenány nepříliš příznivým počasím a množstvím nepříjemných pádů. Eventuální zranění byla to poslední, co by týmoví manažeři týden před mistrovstvím světa chtěli řešit.

Cyklisté Topforex ATT Investments se snažili dodržet taktiku, kterou si před startem Okolo Slovenska vytyčili, jejich aktivita byla evidentní zejména ve třetí etapě, kdy směle konkurovali v boji o závěrečný spurt zástupcům Deceuninck-Quick Step. I když opět nevyhrál, Peter Sagan se konečně propracoval do čela celkového pořadí, stejně tak pro sebe získal průběžné první místo v bodovací soutěži. Matúš Štoček se navíc udržel na 6. místě v celkovém pořadí kategorie U23, Karel Tyrpekl uzavíral TOP 10.

V neděli dal nejúspěšnější domácí jezdec Peter Sagan dokonce trojnásobný důvod slovenskému publiku jásat, když do cíle dojel druhý za Einhornem z Israel Start-up Nation a stal se tak celkovým vítězem soutěže Okolo Slovenska, vítězem bodovací soutěže a prvenství udržel i v soutěži o nejlepšího slovenského závodníka.

Matúš Štoček uhájil umístění v TOP 10 a vybojoval celkové 7. místo v kategorii U23, následován jedenáctým Karlem Tyrpeklem a dvanáctým Karlem Camrdou. V pořadí týmů se Topforex ATT Investments sice neprobojoval do nejlepší desítky, ale 14. místo je pro český tým velmi solidním výsledkem.

Tým Topforex ATT Investments:Topforex – ATT Investments Pro Cycling Team je silniční tým kategorie do 23 let, který podporuje a rozvíjí mladé závodníky. Unikátní projekt vznikl v roce 2011, v roce 2020 vstoupil do kontinentální, tedy třetí nejvyšší, kategorie. #Jsmeteam