Situace na bojišti a v klubu Piráti Chomutov se mění každým okamžikem. Severočeský celek v loňské sezoně sestoupil z extraligy a vypořádával se s finančními problémy, které vyústily až v to, že hráči nedostávali výplaty. Změnilo se však vedení a to chce chomutovský hokej restartovat. Jednou z nejnovějších pirátských posil se stal útočník Jan Rudovský. Ten v rozhovoru pro ATT Sport Zone mluvil mimo jiné i o tom, jak se věci v Chomutově aktuálně mají.

Od nové sezony budete hrát za Chomutov, který měl velké finanční potíže a hráčům dlužil výplaty. To byl jistě pro spoustu hráčů zásadní důvod k tomu, aby Piráty neposílili. Vy se možných problémů nebojíte?

Takovéto problémy vás mohou potkat všude. Nebo ve více týmech, takže toho bych se ani moc nebál. V Chomutově jsou noví majitelé a nové vedení. Chtěli by to tam dělat jinak a lépe, proto nevidím důvod, abych jim v nedodržování podmínek nevěřil.

Rozhodoval jste se ještě mezi něčím jiným? Nebo byli Piráti volbou číslo jedna od začátku jednání o novém angažmá?

Vedení Pirátů o mě dlouho stálo. Byli jsme v kontaktu asi tři měsíce. Jen jsem čekal na to, až se dořeší určité věci a podepsali jsme smlouvu. Jednal jsem i s jinými kluby, ale dá se říct, že Chomutov byl prioritou. Loňská sezona se mi moc nepovedla. Sešlo se tam spousta faktorů a myslím, že jsem trochu usnul na vavřínech. I proto ten zájem od klubů nebyl tak velký a to rozhodování tím pádem nebylo až tak těžké.

Jaká panuje v Chomutově atmosféra?

Je to super. Všichni v klubu jsou strašně ochotní a mají chuť to tam celé restartovat. Dostal jsem výstroj, zařídili mi byt a nic pro ně není problém. Vypadá to, že ten klub čekají opravdu lepší časy a pojede se na novo. Já si to tu zatím užívám, bydlíme kousek od Kamencového jezera a je to tu pěkné. Do města ale musím teprve vyrazit, to jsem si zatím moc neprošel, ale na to bude ještě spousta času.

Můžete říci, jaké má Chomutov aktuálně ambice?

O konkrétních cílech jsme se ještě úplně nebavili. Oni teď hlavně chtějí doplnit kádr a ustálit ho. Samozřejmě, že by se chtěli co nejdříve vrátit zpátky do extraligy. Máme dobrou partu kluků. Spousta těch mladých ještě bojuje o místo, ale věřím, že to v kabině bude dobře fungovat a to by mohlo být základem nějakého úspěchu.

Vy pocházíte z líhně úspěšné kladenské generace. Řada hráčů ročníku 1987 až 1990 šla do NHL nebo hraje jiné kvalitní soutěže. Čím si to vysvětlujete?

Asi si to nedokážu nijak konkrétně vysvětlil. Nedávno jsme se ale o tom s klukama bavili. Je to celkem unikátní, že nás asi dvanáct kluků z tehdejší juniorky hraje profesionální soutěže. Asi pět hráčů z toho šlo do NHL. A dvanáct z nějakých dvaadvaceti je opravdu hodně na jeden tým. Dnes už se sice moc osobně nestýkáme, ale v kontaktu jsme, i když už ne v tak blízkém.

Na co ve vaší kariéře vzpomínáte nejraději?

Mám pořád v paměti titul s juniorkou Kladna. To bylo v roce 2006 a v tom týmu tehdy hrál třeba Kuba Voráček, Michael Frolík, Jiří Tlustý, Kuba Valský nebo Marek Trončinský. Také rád vzpomínám na finále s Třincem v roce 2018, to jsem si užil.

Před pár dny jste měl svatbu. Jaké to bylo a kdo z vašich hokejových kamarádů dorazil?

Moc jsme si to užili, bylo to moc pěkné. Měli jsme to kousek od Kladna v Malíkovicích. Z těch kamarádů dorazil třeba Michal Gutwald, David Růžička, Tomáš Redlich, Honza Kloz nebo Tomáš Pitule. Nerad bych na někoho zapomněl, ale to jsou hokejisté, se kterými se nejvíc bavím.

Jedna z mnoha svatebních fotek (zdroj: facebook).

A co léto? Jak si ho užíváte?

Dovolená nebyla vůbec. Já byl na operaci s kolenem a tak jsem se to pak snažil dohnat tréninky. Chtěl bych v nadcházející sezoně totiž dokázat, že ten hokej pořád ještě umím, i když se mi ta loňská sezona tak nevydařila.


Autor: LJ