Fanoušci kladenských Rytířů se na sociálních sítích často ptají, jak to bude dál s Petrem Vampolou. Zkušený útočník byl jedním z klíčových hráčů v uplynulé baráži, po které Kladno oslavilo kýžený postup do extraligy. Není se tak čemu divit, že by příznivci Jágrova klubu Vampolu rádi viděli ve stejném dresu i po letní pauze. Jak to tedy bude s mistrem světa z roku 2010 dál? Nejen o tom byla řeč v rozhovoru pro ATT Sport Zone.

Před uplynulou sezonou jste si rozmyslel konec kariéry a zamířil jste do Kladna, pomoci Rytířům k návratu do extraligy. Budete konec kariéry znovu odkládat, nebo vás už hrát neuvidíme?

Ještě úplně nevím, co bude dál, i když o tom samozřejmě jednám a rozhoduji se. Mohu zatím asi jen říct to, že chci mít do 14 dnů jasno. Existují stále obě varianty. Tou jednou je, že budu s hokejem dál pokračovat, druhou pak to, že kariéru ukončím.

Pokud budete hrát dál, už víte, v jakém klubu by to mohlo být? Je tady i ta možnost, že byste pokračoval u Rytířů?

Dá se říct, že jde o kluby z okolí Prahy, kde bydlím. Jak říkám, mělo by být jasno během týdne, nebo do dvou týdnů. Co se týče Kladna, tak ani tady bych být konkrétnější nechtěl.

Vy jste hrál na Kladně už v sezoně 2002/03, pamatujete si na to ještě?

Samozřejmě si to vybavuji. To byla také sezona, kdy se s Kladnem také postoupilo zpátky do extraligy. Na to mám příjemné vzpomínky.

Vystřídal jste řadu klubů a hrál v několika zemích, vedle Česka také v Rusku, Švýcarsku a Švédsku. Na co z toho nejraději vzpomínáte?

Měl jsem štěstí na to, že všechny kluby v těch cizích zemích byly fajn. Navíc jsem hrál vždy v pěkném městě. Všechny ty týmy měly ke všemu skvělé fanoušky a hrály dobře. Proto mám na všechny jenom dobré vzpomínky. I co se týče mimohokejových zážitků, tak to bylo pestré, každá země měla něco zajímavého. Ať už šlo o kulturu či památky. Užil jsem si to a udělal si tam mnoho dobrých kamarádů.

Jaký máte nejsilnější hokejový zážitek? 3x jste vyhrál ligu, slavil jste postupy z baráže, ale jste také mistr světa…

To mistrovství světa byl můj největší úspěch, který řadím na první místo. Na to se prostě nedá zapomenout.

Pocházíte ze Žďáru nad Sázavou, kde se narodilo více úspěšných hráčů, přesto tamní klub nepůsobí na vrcholné scéně. Čím to?

Je to malé město, kde nejspíš chybí peníze na to, aby se ten klub dostal na tu vrcholnou scénu. Co si budeme povídat, sport je v dnešní době hlavně o penězích. To k vrcholovému sportu zkrátka patří. Já sám už se do Žďáru kvůli časovému vytížený podívám jen občas.

Hokejovým fanouškům jistě neuniklo, že se rád bavíte sociálními sítěmi. Co vás na nich tak oslovilo?

Dávám tam ty příspěvky, když mám dlouhou chvíli. Beru to tak, že díky sociálním sítím udržuji vztah s fanoušky, pro které jsem ten hokej celý život dělal. Lidé se mě tam často také ptají, komunikují se mnou, o tom to je. Teď se veřejnosti snažím třeba ukazovat, že stále ještě trénuji. Ale jak už jsem řekl, v těchto dnech čekám, jak se všechno vyvine kolem toho angažmá. Je však jasné, že se ta kariéra blíží ke konci a až hrát nebudu, tak i těch příspěvků bude méně, přeci jen už nebudu asi tak důležitý pro ty fanoušky a ty příspěvky budu tvořit spíše pro moje kamarády.

A na zmíněné sociální sítě často dáváte příspěvky týkající se trávení vašeho volného času. Co vás nejvíce dokáže zabavit?

Rád aktivně odpočívám, to znamená, že si chodím zahrát golf nebo tenis. Mám rád i cestování a výlety, čas od času. Záleží na příležitosti a volnu.

Mluvil jste o konci kariéry. Víte, co by bylo vaší náplní, až byste ji ukončil?

U hokeje bych asi nezůstal. Věnoval bych se mu jen co se týče syna. Chodil bych s ním trénovat a radil mu, nějak bych ho zkrátka vedl.


Autor: LJ