Hokejoví Rytíři mají za sebou oslavy postupu do extraligy, ale také letní dovolené. Na kladenském zimáku je už zase led a Jágrova parta se na něm poprvé po suché přípravě sešla. Chyběli kanadští beci Brendon Nash a Brady Austin, útočník Brendan O’Donnell se však zúčastnil. Podívejte se na naší videoreportáž a přečtěte si rozhovor s trenérem Davidem Čermákem.

Tým se na první trénink na ledu sešel téměř celý. Chyběl však Jaromír Jágr a dva Kanaďané. “Brendon Nash se zapojí do přípravy později a Brady Austin s námi podepsal smlouvu teprve nedávno. Proto tito hráči na tréninku zatím chybí,” vysvětlil Čermák.

Téma Plekanec

Řešilo se také téma Tomáš Plekanec. Zkušený útočník jen pár hodin před tréninkem uzavřel smlouvu s Brnem. “Věděli jsme, že se jeho budoucnost bude řešit až po sezoně, v létě. Řešil nějaké svoje rodinné problémy a navíc čeká nový přírůstek. Proto se zkrátka rozhodl, že bude hrát v Brně,” pokračoval Čermák.

Pro vedení Rytířů nebylo Plekancovo rozhodnutí novinkou. “Už nějakou dobu víme, že se rozhodl pro Kometu. My mu tak můžeme jen poděkovat, že nám vloni neskutečně pomohl postoupit do extraligy,” dodal Čermák.

Sparta nechce Jarůška s Voráčkem, Chomutov nepodepsal některé hráče. Zamíří do Kladna?

Jen chvíli před prvním tréninkem Rytířů na ledě se objevila zpráva, že vedení pražské Sparty dál nepočítá s útočníkem Richardem Jarůškem a obráncem Tomášem Voráčkem. Má je Čermák v hledáčku? “Jsem v kontaktu s Petrem Tonem, který je teď na Spartě. Vím o tom, že mají hodně hráčů a všichni se jim nevejdou na soupisku. My budeme čekat na to, jací hráči se uvolní a za jakých podmínek,” řekl Čermák s tím, že se ohlíží i na další hráče, nejen ty ze Sparty. “Z Chomutova jsme ale neřešili nikoho,” doplnil. Přitom u Pirátů nebude dál působit třeba kladenský odchovanec Ivan Huml…

Jágr má hrát dál, Petr Hořava jde do Slavie

Otazník už nevisí nad Petrem Hořavou. Zkušený bek se dohodl na spolupráci s pražskou Slavií. A co Jágr? “Jarda by se měl zapojit normálně do tréninku. Počítáme s ním pro přípravné zápasy, takže by co nevidět měl naskočit na tréninky na led,” uvedl David Čermák s tím, že slavná osmašedesátka kariéru ještě nebalí.

Máme pro vás na tento týden připravený rozhovor s Brendanem O’Donnellem, tak nás bedlivě sledujte!

FOTOGALERIE:


Kanadská posila Brendan O’Donnell.
Šimon Jelínek v diskuzi s Patrikem Machačem.
Na trénink dorazili i novináři. Ti z Deníku Sport udělali rozhovor s Davidem Stachem.
Kondiční trenér Michael Obrtel v diskuzi s hráči.
Soustředěný obránce Martin Kehar.

Autor: LJ