Na hokejbalovém mistrovství světa v Karibiku nechyběla ani česká mužstva. Seniorská reprezentace i výběr kategorie “masters” si odváží bronzovou medaili. Turnaj se konal na ostrovech Turks a Caicos.

“Atmosféra díky českým fanouškům byla dechberoucí, moc si toho vážíme a děkujeme,” hodnotil zápasovou kulisu Jaroslav Homola, vedoucí české reprezentace. “Bohužel, ani jeden z našich výběrů nedošel až do finále,” pokračoval.

Vyřazovací fáze turnaje se v obou mužských kategoriích hodně podobala. Ostatně i pořadí týmů je totožné. V seniorské kategorii se Češi v semifinále střetli s Kanadou. “Ve fantastickém utkání jsme si vybojovali spoustu přesilových her, bohužel na rozdíl od Kanady jsme je nedokázal zužitkovat,” mrzelo Homolu. V boji o bronz pak český výběr porazil Británii 3:1.

Hokejbalisté na mistrovství světa v Karibiku.

Českým borcům v kategorii masters finále uniklo jen o chloupek. Kanadě totiž podlehli 3:4 po nájezdech. “Bylo to skvělé představení našeho národního týmu. Bohužel však s hořkým koncem v samostatných nájezdech. Naši masters byli 4 na 4 jasně lepším týmem, Kanada ale dokázala využít všechny své čtyři přesilovky a tím byla pořád ve hře,” zhodnotil semifinále Homola. V následném boji o bronz porazili Češi 4:2 Velkou Británii.

V kategorii mužů vyhrál výběr kanadského Quebecu, který ve finále porazil Kanadu. Třetí, jak už bylo řečeno, skončili Češi. Čtvrtá skončila Velká Británie, páté Slovensko a šesté domácí Turks a Caicos.

V kategorii masters bylo pořadí v podstatě totožné. Zlato oslavila kanadská provincie Quebec, stříbro si na krk pověsila Kanada a bronz Češi. Čtvrtá byla Velká Británie a páté Slovensko.

Mezi ženami byla nejlepší Kanada, druhá Velká Británie, třetí Quebec, pátá Amerika poslední místo braly domácí hokejbalistky z Turks a Caicos.

VIDEO ZE ŠAMPIONÁTU:


Všichni Češi na MS v Karibiku berou bronz!! V dech beroucích zápasech porážíme v obou kategoriích Británii 4:2 a 3:1. Vychutnejte si skvělou atmosféru a fantastické české fanoušky.

Zveřejnil(a) Jaroslav Homola dne Čtvrtek 24. října 2019

Autor: LJ