HOKEJBALOVÝ EURO CUP 2022: NADVLÁDA ČESKÝCH VÝBĚRŮ POKRAČUJE

České týmy mužů a Masters mají za sebou další povedenou přípravu na cestě do Hodonína, kde v červnu proběhne MS v trojkovém hokejbale. A v ostravické aréně to byla trojdenní hokejbalová jízda.

Evropský pohár organizovala mateřská federace WBDHF a v Beskydech se potkalo 16 špičkových českých a slovenských výběrů. Hrálo se v kategoriích mužů a Masters a oba osmičlenné turnaje byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Osvědčený systém a čas 2×15 minut hrubého ve které se čistým časem hraje až závěrečná 30. minuta.

MASTERS

V této kategorii je favorit samozřejmě daný. Náš reprezentační výběr je stále úřadujícím Mistrem světa a to potvrdil i na silně obsazeném Euro cupu. Skupinové výsledky 7:4, 10:3 a 7:1 pak zajistily veteránům přímý postup do nedělního semifinále.

A právě semifinále se ukázalo býti nejtěžším zápasem a v tvrdém a emocemi nabitém duelu nakonec naši přetlačili Ball hockey team CZ Jiřího Skřivánka 4:3.

Ve finále pak nastoupili dvě nejlepší veteránská mužstva turnaje, ale utkání bylo vyrovnané jen do své poloviny.

MASTERS CZ- BOHEMIA CZ 9:4

Nejlepším gólmanem turnaje Masters pak byl po zásluze vyhlášen Michal Šupík, který odchytal všech 5 našich zápasů. Do AllStars turnaje ho doprovodil jeden z nových adeptů na nominaci do Hodonína Tomáš Hubl.

ALL STARS MASTERS

VÍTĚZOVÉ EURO CUP:

ŠUPÍK- RŮŽIČKA, ROSŮLEK L., TÓTH, RUČKA, RAPANT, RUDOVSKÝ, GENGEL, INDRST, HELEŠIC, HUBL

TEAM MASTERS CZ OSTRAVICE

MUŽI

Naše federace připravila pro Evropu dva mužské výběry, které nakonec došli až do společného finále. Ten první už s trojkou projel celý hokejbalový svět a je základem národního týmu. Ve druhém se v Ostravici objevil mix hráčů Kertu, Svítkova a Hodonína v čele se zkušenou dvojicí lídrů Danko-Kruček.

Oba týmy nakonec k radosti trenéra Slaniny vyhráli své skupiny a postoupili přímo do semifinálových klání. Znamenalo to, že možnost vzájemné konfrontace v semifinále padla. Náš první tým tak narazil na silný a perspektivní tým Slovenska a opět ho dokázal zdolat.

CZECHIA 1- SLOVAKIA 1 5:3

Druhé české družstvo se utkalo ve vynikajícím zápase s týmem Evropa a o finalistovi rozhodly až nájezdy.

CZECHIA 2 – EVROPA 7:6sn

V posledním duelu turnaje se pak překvapení nekonalo. Náš první tým na dvojku doslova vletěl a brzy vedl rozdílem pěti branek, což nakonec rozhodlo. Ke zlatu Masters jsme tak přiložili další titul a stříbrný přídavek k tomu.

CZECHIA 1 – CZECHIA 2 11:4

MVP TURNAJE: MARTIN KRUČEK (10+10)

ALL STARS: HUMLÍČEK-DIVIŠ-DANKO-HUDEC

ALL STARS MUŽI EURO CUP

CZECHIA 2: MIKL, SOLAR – KRUČEK, DANKO, INDRST, HUDEC, HRUBÝ, KRÁL, HUBL, ŠUPA, HELEŠIC, RAPANT

STŘÍBRNÝ TÝM

VÍTĚZ EURO CUP 2022:

CZECHIA 1: HUMLÍČEK- DIVIŠ, ROSŮLEK, TÓTH, STROMKO, KALUŽA, FRAŇO, RŮŽIČKA, RUDOVSKÝ, GENGEL, ŠIMARA. TRENÉR: SLANINA

CZECHIA 1

NAŠE CESTA

Celý letošní reprezentační program je podřízen vrcholu sezony v Hodoníně. MS se tam koná hned v pěti kategoriích a ve dvou halách. Slavní patroni akce jsou hvězdy NHL Alex Burrows a David Pastrňák a celý trojkový hokejbalový svět se na to těší. Náš úkol zní jako vždy jasně. Získat doma zlato a pokud možno ve všech kategoriích. Naši borci mají za sebou tři domácí turnaje i Světový pohár v Quebecu. Čeká nás ještě klubový únorový turnaj v Ostravici aneb nultý ročník Moravia Open. Tam jsou zváni muži, ženy i Masters. Příprava pak vyvrcholí tradičním reprezentačním soustředěním.

Češi i Češky budou připraveni.

SPOLEHLIVÝ REALIZAČNÍ TÝM