Hokejbalisté Jungle Fever odehráli poslední zápas před zimní pauzou. V kladenském derby porazili HBC Kladno “B” 6:3 a přezimovat tak budou na 5. místě tabulky 2. ligy. V utkání zazářil dvěma góly Michal Voráček.

Do zápasu vstoupili lépe hráči v modrém a s rysem na prsou. Do vedení je poslal bývalý hráč Jungle Fever Ondřej Joch, po kterém navýšil na 2:0 Daniel Patera. Lvi dlouho hledali střelecké štěstí a po několika šancí a tyčkách se přeci jen dočkali. Brankáře Keimara překonal střelou od modré čáry Jaroslav Řebík.

O vyrovnání se postaral ještě před první pauzou Michal Voráček. Za stavu 2:2 se pak dlouho čekalo na další branky. Tuto prodlevu oživila šarvátka – v ní byl nejaktivnější Tomáš Vosyka, který svého neškodného soupeře Milana Teinitzera srazil k zemi a do roztržení rozhodčím ho držel v kravatě. To byla však jediná vyhrocenější situace. Derby bylo jinak celkem klidné.

Právě Vosyka se zapsal mimo rejstříku trestů i do střelecké listiny a poslal Jungle Fever poprvé v zápase do vedení. Dvoubrankový rozdíl zařídil svou druhou trefou v utkání Voráček. Kladenské extraligové béčko se pak zmohlo už jen na jeden gól, který vstřelil Václav Zdrůbecký, který překvapil brankáře Solara.

Závěrečné dějství však patřilo už jen Lvům, za které zvedali ruce nad hlavu Bohumil Gotthard a David Pavlík. Výsledek derby 6:3 pro Jungle Fever.


Autor: LJ