Zdroj: Jaroslav Homola

Jungle začal proti Boleslavi výborně. Pak ale ztratil tříbrankový náskok a v prodloužení hostům podlehl!

Hokejbalisté Jungle Fever přivítali na své půdě lídra tabulky Mladou Boleslav. I když vedli po první třetině 3:0, na konci utkání museli skousnout hořkou porážku 3:4 po prodloužení.

Vypadalo to, že během svátečního 17. listopadu budou mít lvi šťastný den. Tento dojem trval celou první třetinu utkání proti Mladé Boleslavi. Kladenské mužstvo poslal do vedení v 7. minutě snajpr Bohumil Gotthard, když z první trefil povedený pas svého oblíbeného parťáka Michala Voráčka.

A právě tvůrce první branky Michal Voráček zařídil o necelé dvě minuty další gól Jungle Fever, když pláchl za obranu a poté překvapil brankáře Hnátka. Ještě před koncem první části upravil skóre Lukáš Jůdl, který využil přihrávky do předbrankového prostoru od Gottharda a bylo to 3:0 pro domácí.

Jenže od druhé patnáctiminutovky tahali za provaz silněji mladoboleslavští. Hned po 41 sekundách od začátku druhé třetiny snížil Jakub Marušinec. Po něm průběh zdramatizoval Martin Kosina a o vyrovnání se postaral ještě ve druhé části tvrdou ranou Martin Míšek.

Po základní hrací době svítilo na tabuli skóre 3:3 a tak se šlo do pětiminutového prodloužení ve formátu tři na tři. I když to dlouho vypadalo, že se možná půjde až do nájezdů, nakonec díky povedené akci a další dobře mířené ráně ukončil zápas Marek Malina a Boleslav tak odjela s výhrou 4:3.

“Boleslav na Kladně dokázala, že tabulku vede po zásluze. Zlikvidovala náš tříbrankový náskok a v prodloužení natáhla svou vítěznou sérii. Lvi tak mohli litovat chyb a neproměněných šancí. V jednom z nejlepších utkání podzimu jsme uhráli bod a v neděli uzavíráme rok s béčkem Rysů v kladenském derby,” hodnotil zápas Jaroslav Homola, vedoucí Jungle Fever Kladno.

Jungle Fever Kladno – HBC Tygři Mladí Boleslav 3:4 po prodloužení

Branky Kladna: Gotthard, Voráček, Jůdl, branky Mladé Boleslavi: Marušinec, Kosina, Míšek, Malina.

Sestava Jungle Fever: Solar – Koláčný, Gerylov, Pavlík, Müller – Vosyka, Bušek, Sagan, Voráček, Gotthard, Jůdl, Jánský.

Sestava Tygři Mladí Boleslav: Hnátek – Míšek, Kosina, Bajer, Řípa – Marušinec, Mrhálek, Langer, Malina, Čech, Horáček, Dostál, Bydžovský.