Hokejově vyrostl na kladenském zimáku, jeho srdce však zůstalo v Novém Strašecí. Řeč je o Ladislavu Gengelovi, který v sedmatřiceti letech nechal hraní na profi úrovních a hokejem se už jen baví v druholigové Příbrami. Jeho novou životní náplní se totiž stala myčka aut s kavárnou, kde je prakticky denně.

Sport miluje, do toho má ale ještě rodinu a také novou myčku aut s kavárnou Wash&Cafe v Novém Strašecí. „Když člověk ví, že mu přibývají roky a hokejová kariéra se blíží ke konci, musí myslet dál. Já od malička miloval auta, vždyť jsem i vystudovaný automechanik, takže jsem se jim začal tímto způsobem věnovat,“ říká Ladislav Gengel.

Jeho zákazníci mohou v areálu myčky potkat vedle hokejového útočníka také další známé sportovní tváře. „V létě by se tu měl stavit Kuba Voráček, ale také Karolína Plíšková či Katka Siniaková,“ upozorňuje Gengel. „Lidem se u nás obecně líbí. Máme lidové ceny. Při čekání na umytí auta si u nás mohou dát zákazníci kávu a o děti se postaráme v dětském koutku. Auta omýváme šetrnou šamponovou technologií. Vedle myček máme i halu, kde čistíme interiéry,“ popisuje Gengel.

Ještě do loňské sezony nastupoval Gengel v prvoligovém Ústí nad Labem. Mimo to si zahrál také extraligu za Kladno, Vsetín a Mladou Boleslav. Teď se prohání mezi mantinely v Příbrami, která odkoupila licenci do druhé ligy. „Tím to bude náročnější, ale já věřím, že to i tak skloubím s myčkou, rodinou i hokejbalem. Jen asi nebudu chodit spát,“ směje se Gengel. „Nikdy neříkej nikdy a tak mě možná v budoucnu uvidíte znovu v první lize,“ dodává s tím, že jeho hokejová kariéra není uzavřená.

Ladislav Gengel stále poctivě trénuje a připravuje se na blížící se mistrovství světa veteránů v hokejbale, které se koná v Kanadě. „V našem týmu je třeba i Venca Skuhravý, Vladimír Kameš nebo Michal Petrák. Já chci přivést určitě medaili, ale spokojím se jen se zlatem. Jsem typ, který nesnáší porážky a bere jen výhry,“ pokračoval Gengel. Ten posílal oranžový míček do brány dlouhá léta v dresu Strašecí, poslední sezony však hraje za kladenský Jungle Fever.

Na hokejové Kladno však také nezanevřel. „Celou baráž jsem poctivě sledoval a chodil i na zimák. Moc jsem to klukům přál a těší mě, že budu moci znovu chodit koukat na extraligu. Jen jsem trochu znepokojený tím, že Rytíři zatím nepřivedli oproti ostatním týmům žádné posily. Ale třeba to chce Jarda Jágr svěřit do rukou těm, kteří si to vybojovali, ani to není špatná strategie,“ myslí si Gengel, který tuší, že nadcházející ročník nebude pro Kladno v extralize jednoduchý.


Autor: LJ