Vítězem hokejbalového Českého poháru v Jičíně se potřetí stal Hradec Králové. Letošní ročník měl silnou účast extraligových týmů, byť chyběly čtyři přední celky. Mezi hráči zářil hlavně Ladislav Gengel, který právě Hradci pomohl k cennému prvenství.

Ve finále Hradec Králové porazil Most 3:0. Po boji ve skvělém tempu na velkém hřišti rozhodli lídři týmu a kolektivní výkon v obrané fázi podpořený nejlepším gólmanem turnaje, tedy gólmanem Hradce.

K neudržení byl především útočník Ladislav Gengel, který 2 góly za Hradec dal a na jeden nahrál Svobodovi. ATT otisklo na poháru svou stopu právě díky zmiňovanému Gengelovi a také trenérovi Miroslavu Zadákovi , který společně s Pavlem Bieglem vede nově pro tuto sezonu extraligový tým Hradce Králové.

Jak vůbec ke spojení Miroslava Zadáka a Hradce došlo? “V Kanadě jsme s Petrem Novákem vedli hodně debat na téma vizí Hradce v nadcházejícím ročníku. Jejich sen je vyhrát ligu a já mám rád výzvy a vítězství, proto jsem tedy přijal jejich nabídku,” uvedl Zadák pro ATT Sport Zone.

Miroslav Zadák a Ladislav Gengel.

A v týmu mu to sedlo… “Z týmu jsem nadšený, výborně posílil a myslím, že šance na titul tu je. Samozřejmě vím, že cesta je to dlouhá. Proti určitě budou zhruba čtyři týmy, ale já vidím ohromný potenciál mužstva. Zatím ale hraje na 50 % svých možností. Čeká nás hodně práce, nicméně za půl roku bude Hradec hrát jinak. Bude nebezpečnější, disciplinovanější, efektivnější, chytřejší,” věří Zadák. “Víc nechci naznačovat, to bych odkryl karty a to nechci,” doplnil.

Novému koučovi se líbil především přístup. “Hradec na turnaji předvedl týmovou chuť pracovat a především pokoru. To je základ hodný mistra. Zbytek ukáže čas,” řekl Zadák na závěr.


Autor: LJ