UWG: SVĚTOVÉ HRY HOKEJBALOVÉ MLÁDEŽE PODRUHÉ

Připojit se k UNITED WORLD GAMES či SVĚTOVÝM HRÁM MLÁDEŽE bylo pro CDHF již podruhé velkou výzvou, kterou se podařilo naplnit. Světový trojkový hokejbal je tak členem velké sportovní rodiny, ve které se každoročně potkává v rakouském Klagenfurtu více než 10.000 sportovců v různých sportovních odvětvích. Hokejbal 3-3 se letos v červnu představil v těchto kategoriích: Chlapci U13, U15, U17 a dívky U17 a U19. Akční CDHF tým navíc zajistil kompletní výstavbu dvou hokejbalových hřišť na kterých se světová hokejbalová mládež střetla. A výsledek? Čeští hokejbalisté ve velké zámořské konkurenci vyválčili 1 zlato a 3 bronzy. To je určitě slušná bilance, ale hlavní jsou nezapomenutelné zážitky a chvíle, které mladí sportovci na své cestě prožijí. JEDEN SVĚT – TISÍCE PŘÁTEL.

NÁSTUP NA OBŘÍM STADIONU JE NEZAPOMENUTELNÝ
TROFEJE JSOU SOUČÁSTÍ SPORTOVNÍCH KLÁNÍ

Na průběh slavností mládežnického sportu jsme se zeptali i jedné z hlavních organizátorek hokejbalové sekce Veroniky Bucifalové: ” Z České republiky vycestovalo do Rakouska cca 90 hokejbalistů a to v tomto složení: V kategorii chlapců U15 – 3 týmy , U13 – 1 tým, U17 – 2 týmy. Za holky 1x U19 a 1x U17. V každé kategorii byla velká konkurence, zážitky pro děti neskutečné (zahajovací ceremoniál, koupání v jezeru apod.) Všechny celky se poprali skvěle avšak na medaile si sáhli pouze týmy: ATT Petrovické zlato U17 na bronz stejně jako HBC Marlins Plzeň U15, kteří po bitvě s USA vybojovali třetí místo. Největší úspěch samozřejmě bylo obhájení zlatých medailí z loňského roku za děvčata U19, která bez jediné prohry ukázala dominanci na turnaji. Děvčata U17 odvezla taktéž bronz.”

ZLATO PRO ŽENY U19
V TURNAJI DOMINOVALI HLAVNĚ ZÁMOŘSKÉ TÝMY

Zajímal nás i názor někoho, kdo byl na akci těchto rozměrů úplně poprvé a navíc s vlastními potomky. Za komentář vděčíme Darině Petráškové: ” Byl to opravdu úžasný zážitek s neopakovatelnou atmosférou. Užila jsem si s českými výběry roli mámy, zdravotnice i psycholožky. To prostě ke sportování kluků a holek patří. Dalším bonusem je pak nádherná příroda v okolí. Kdo chce prožít 3 dny naplno, tomu vřele doporučuji.”

POŘADÍ PRO ÚPLNOST ZDE:

Category Boys U17:

1. Québec

2. USA

3. Czechia ATT

4. Czechia CCM

5. Austria

Category Boys U15:

1. Québec 

2. Canada

3. Czechia PLZ

4. USA

5. Slovakia

6. Czechia North

7. Austria

8. Czechia ATT

9. India

Category Boys U13:

1. Québec 

2. Austria I.

3. Canada

4. Czechia NST

5. Austria II.

Category Girls U17:

1. Québec 

2. Slovakia

3. Czechia 

Category Girls U19:

1. Czechia

2. Québec

3. Slovakia