Po letní pauze se zase rozebíhají hokejbalové soutěže. V těch ani letos nechybí kladenský Jungle Fever, který v úterý odehrál první kolo třetí nejvyšší ligy. V něm hostil pražské Rafany, kterým ale podlehl 2:3.

Utkání se hrálo v Městské hokejbalové aréně u zimního stadionu v Kladně v netradičním čase – v úterý od 19:45. Lvi přivítali úřadujícího mistra soutěže, tedy Rafany Praha.

Od začátku zápasu byla na obou stranách znát letní pauza, po které týmy naskočily do první kola ročníku 2019/20. Přesto hned jedna z prvních akcí hostů skončila brankou, když Marek Pospíšil v první minutě překonal individuálním průnikem kladenského brankáře Miroslava Solara. Do první pauzy přidali Pražané ještě jednu branku, konkrétně Průcha, a vedli tak 2:0.

Postupně se do zápasu dostávalo i Kladno, ale i tak spoustu velkých šancí neproměnilo. Jungle Fever se pořádně probral až po příjezdu opory Ladislava Gengela, který do utkání naskočil až ve druhé části. Jeho bojovnost a důraz nakopla ostatní hráče a zápas začal být najednou mnohem zajímavější.

Z aktivnější hry Lvů pramenila i snižující branka, o kterou se postaral Miroslav Zadák. Využil přesouvání hostujícího gólmana Turczyna a trefil krásně levý horní růžek. Jenže pražský Michal Průcha překonal Solara v utkání ještě jednou a předčasně se mohl radovat z vítězného gólu.

Ve třetí části sice Kladno využilo přesilovku a hnalo se za vyrovnáním, ale Rafani skvěle zvládli závěr utkání a jednobrankový náskok už dotáhli do vítězného konce.

“Nejsme kapela, abychom furt vyhrávali, jde jen o první zápas sezony. Zapomeňme na to a jdeme dál,” zaznělo po utkání v kabině s tím, že další zápas začíná od nuly. Ten odehraje Kladno 28. září v Mladé Boleslavi.

Komentář k zápasu: “Typický duel úvodu sezony, který rozhodovaly individuální chyby a těch jsme udělali bohužel více. Skvělé představení obou brankářů Solara a Turczyna. S úřadujícím mistrem jsme opět prohráli, ale diváky i nás hokejbal určitě bavil. Potřebujeme trochu času na zapracování nových posil a pak půjdou naše výkony nahoru,” hodnotil duel předseda a vedoucí mužstva Jaroslav Homola.

Jungle Fever Kladno – Rafani Praha 2:3

Branky Kladna: Zadák, Gerylov, branky Rafanů: Pospíšil, 2x Průcha.

Sestava Jungle Fever: Solar – Bušek, Gerylov, Voráček, Müller – Gotthard, Jánský, Vosyka, Jůdl, Řebík, Sagan, Zadák, Gengel.

Sestava Rafani Praha: Turczyn – Rulf, Němeček, Bureš, Pařízek, Ruda L., Ondruš, Matějček, Bártů, Průcha, Pospíšil, Ruda T., Tichý.


Autor: LJ