Ve dvaatřiceti letech patří ke špičkám v oboru gastronomie. Díky televizní soutěži MasterChef získal popularitu i spoustu fanoušků. Šéfkuchař olomoucké restaurace Entreé Přemek Forejt sice moc volného času nemá, ale pokud nějaký je, tak ho kuchařský mág rád věnuje sportu. V rozhovoru pro ATT Sport Zone mimo jiné přiznal, že jeho fanouškovské srdce zůstalo v Brně, odkud pochází.

Kuchařský showmen Přemek Forejt přiznává, že mu to jde v kuchyni lépe, než na sportovních kolbištích. “Sporty mě baví. Miluju hokej. Když si ho jdu ale zahrát, tak jsem strašnej. Vůbec mi to nejde. Neumím na bruslích ani zabrzdit. Občas si jdu zahrát fotbal, na ten jsem si koupil i gel na vlasy,” žertoval Forejt. “Také se přiznám, že sporty dělám spíš proto, abych díky ním dobře vypadal, než aby mi to šlo,” pokračoval.

Zdroj: instagramový účet Přemka Forejta.

Sportům se Přemek nikdy aktivně nevěnoval. “Mám to jen jako koníček. Když to vyjde, tak si jdu s klukama občas zahrát ten hokej, ale to je tak všechno,” doplnil Forejt, který se kuchařskému řemeslu věnoval i několik let v Anglii. “Tam to žije fotbalem. Když jsem tam pracoval, zašel jsem si na Crystal Palace, který hrál s Liverpoolem a byl jsem také na zápase Arsenalu s Manchesterem,” vzpomínal potetovaný sympaťák.

Forejt šéfuje kuchyni v luxusní olomoucké restauraci Entreé, kam chodí mimo jiných i slavní sportovci. “Párkrát jsem si v Olomouci zašel na Sigmu, ale spíš chodím na hokej. Mezi klukama z hokejového týmu mám i několik kamarádů, kteří k nám chodí na jídlo,” těší Přemka. “Já su původně Brňák, Komeťák. Fandím Kometě. A když byla kdysi výluka, hrálo v Brně Kladno s Jardou Jágrem. To bylo úchvatné, ta atmosféra byla nezapomenutelná,” lovil v paměti Forejt. “Musím ale říct, že Olomouci ve sportech fandím, přeci jen tam žiju. Srdcem jsem ale fanoušek Komety,” doplnil.

Přemysl Forejt je profesionální kuchař. Přesto by vás na první pohled asi nenapadlo, že se této profesi věnuje. Je totiž menší a hubené postavy. “Sám nevím, čím to je, že jsem hubený. Kuchař ale dle mého názoru nemusí být tlustý obr. Já k tomu tloustnutí asi jen nemám moc sklony,” krčil rameny Forejt.

Zdroj: ATT Sport Zone.

Od televizní kuchařské soutěže MasterChef ho zná v Česku spousta lidí. Nejmladšího z porotců si rychle oblíbili. Neustále ho někdo prosí o podpis nebo fotku. “To k tomu patří a mně to rozhodně nevadí. Je hezké, že se lidé často zajímají o to, co dělám. Vždyť je to hezké, když vidím, že lidé mají radost z toho, že se mohou se mnou vyfotit,” řekl Přemek s tím, že slávu si užívá a nevadí mu. “Zatím jsem se nesetkal s ničím, v čem by byla ta popularita negativní. Někdo sice něco občas napíše na internetu, ale já nějaké hejty neřeším. Kdo chce hejtovat, tak bude hejtovat, je mi to jedno,” dodal.

Gastronomie je časově velmi náročný obor. Volna proto Forejt moc nemá. “Čas je můj nepřítel. Snažím se sportovat nebo cestovat, ale toho volného času vážně moc není,” říká kuchařská celebrita. “Ani do toho Londýna, kde jsem žil, už moc nejezdím. Byl jsem tam sice teď v březnu na pár dnů, ale to byla fakt rychlovka. Zastavil jsem se tam za mým skvělým kamarádem Pavlem Tvarohem. On je jedním z nejlepších barmanů na světě,” uzavřel povídání Přemek Forejt.


Autor: LJ