Michal Hrdlička, moderátor, manažer a sportovec. Zároveň manžel tenistky Karolíny Plíškové a stále skvěle naladěný člověk. V rozhovoru pro časopis Náš svět zavzpomínal na svá sportovní léta a mluvil i o tom, jak si chrání své finanční prostředky.

BYL JSTE VÝBORNÝ FOTBALISTA, ALE ZBRZDILO VÁS ZRANĚNÍ. JAK TĚŽKÉ TO BYLO A NA JAKÉ ÚROVNI SE VĚNUJETE SPORTU DNES?

Výborný jsem nebyl, ale našlápnuto jsem neměl špatně. Pak přišla opakovaná zranění kolenou, měl jsem jedenáctkrát poškozené vazy. Tak jsem si řekl dost, dal jsem se na dráhu sportovního komentátora. Dnes hraji 1. A třídu ve Vestci, jen tak pro radost.

ZNÁMÁ JE I VAŠE KARIÉRA JAKO SPORTOVNÍHO KOMENTÁTORA, KTERÁ VÁS PŘIVEDLA AŽ NA OH. JAK NA TO VZPOMÍNÁTE? MÁTE NĚJAKÉ TOP ZÁŽITKY?

Mým hlavním zaměřením v roli sportovního komentátora je fotbal, odkomentoval a odmoderoval jsem stovky zápasů. Zážitek mám
z rozhovoru s Františkem Ringo Čechem, který mi kdysi ve studiu před zápasem Slavie pěkně zavařil. Mluvil sprostě a snažil se mě dostat do kouta, ale jakž takž jsem to ustál (smích). Na olympiádě v Soči jsem komentoval skoky na lyžích, disciplínu, o které jsem do té doby neměl ani páru.

JSTE VELEÚSPĚŠNÝM SPORTOVNÍM MANAŽEREM. CO VÁS NA TÉTO PRÁCI NEJVÍCE FASCINUJE A JAK JE NÁROČNÁ?

Dnes je to pro mě prioritní zaměstnání, které je časově hodně náročné. Manželka a zároveň má svěřenkyně je často až nešťastná, že pracuji od brzkého rána do večerních hodin, ale snažím se to dělat na maximum. Starám se o světovou hvězdu, denní agenda obnáší komunikaci s realizačním týmem, plánovaní tréninků, turnajů, obstarávám pro všechny letenky a hotely. Máme řadu významných marketingových partnerů, kterým poskytujeme servis nejen na turnajích, plníme povinnosti směrem k nim. A paralelně se řeší celá řada dalších projektů, eventy nadačního fondu, sociální sítě, webové stránky, e-shop, merchandising apod.

JAK ZVLÁDÁTE STRES SPOJENÝ SE SPORTOVNÍM A BYZNYS KOLOTOČEM? PŘI ČEM SI DOKÁŽETE ODPOČINOUT?

No, popravdě mě to trochu semlelo, toho stresu je někdy až moc. Učím se teď odpočívat, úplně vypnout, což mi zatím moc nejde. Telefon pořád zvoní, e-maily chodí… Rád se začtu do zajímavé knížky, hlavu si čistím hlavně při sportu.

JAK VZNIKLA VAŠE SPOLUPRÁCE S ATT A CO PLÁNUJETE DO BUDOUCNOSTI?

Na Turnaji mistryň jsme si padli do oka s majitelem p. Zadákem, což je velký profesionál a ještě fajn chlap. Spojili jsme se v rámci projektu kalendáře Karolíny na rok 2019, do budoucna plánujeme spolupráci na sociálních sítích a dalších eventech.

KTERÉ PRODUKTY ATT VÁS OSLOVILY?

Sám jsem babičce od ATT koupil k narozeninám krásný diamantový náramek, měla z něj obrovskou radost, plakala štěstím. Manželka má prstýnky nebo náušnice. Jsou to opravdu krásné a mimořádně kvalitní kousky.

JAK CHRÁNÍTE VAŠE FINANCE?

Snažím se v tomto směru pomáhat hlavně manželce, protože vím, že sportovci mají s investicemi často problémy. Ne že bych já sám byl nějakým investičním odborníkem, ale složil jsem tým expertů, kterým důvěřuji, a investice se zatím daří. Myslím, že je dobré investice rozmělnit do více komodit, vždy se může stát, že určitý segment postihne krize, tímto způsobem se dá riziko minimalizovat.

ČEHO SI NEJVÍCE CENÍTE NA VAŠÍ PARTNERCE A JAKÉ KONKRÉTNÍ SPORTOVNÍ I ŽIVOTNÍ CÍLE DO BUDOUCNA MÁTE?

Jsme za jedno v tom, že do budoucna chceme alespoň dvě děti. Mám dceru z předchozího vztahu a s Karolínou si skvěle rozumí, bude to úžasná máma. Cením si její upřímnosti, skromnosti a otevřenosti. Na to, že je to superstar světového měřítka, je pořád nohama na zemi, myslí na své nejbližší a kamarády.

JE NĚJAKÉ MOTTO, KTERÝM SE ŘÍDÍTE?

Všechna motta jsou spíš taková klišé, ale je na nich spousta pravdy. Neřídím se žádným konkrét- ním, ale například se mi líbí, že bychom se měli radovat z každého hezkého okamžiku. Nikdy nevíme, jestli to není poslední.

PROZRADIL BYSTE NÁM VÁŠ RECEPT NA ÚSPĚCH?

Úspěch pro mě znamená dosáhnout svých cílů. Mně se to v životě zatím daří. Chtěl jsem se stát sportovním komentátorem, tvrdě jsem pracoval a povedlo se mi to. Pak jsem si vysnil práci moderátora sportovních zpráv – i to se mi splnilo. Teď si dávám krátkodobé cíle z pohledu marketingu a zatím se je daří naplňovat. Za vším je ale tvrdá práce, zadarmo nikomu do klína nic nespadne. Ale největší cíle jsou pro mě ty sportovní, které máme v týmu kolem Karolíny. Snažíme se o to všichni společně a děláme pro to vše.

VZKAZ PRO NAŠE ČTENÁŘE DO ROKU 2019?

Aby byli všichni i jejich blízcí zdraví, to je to nejdůležitější. Ostatní si můžeme koupit. Třeba šperky. Umocňují emoce, tak si dělejte radost. Je to potřeba.


Autor: JF (zdroj: časopis Náš svět)
Foto: instagram (Michal Hrdlička)