Je jedinou Češkou působící v UFC. Na začátku srpna čeká příbramskou bojovnici Lucii Pudilovou další zápas v nejslavnější soutěži smíšených bojových uměních (MMA). Pětadvacetiletá ranařka přípravu pochopitelně nepodceňuje a denně dělá všechno proto, aby Antoninu Ševčenkovou v americkém New Jersey porazila.

Pro Lucii Pudilovou to bude už šestý zápas v UFC (z toho dvě výhry). Tentokrát česká bojovnice vyzve Antoninu Ševčenkovou z Kyrgyzstánu. “Na ten zápas se hodně těším. Bude se konat v Americe, kde mi to sedí. O soupeřce vím, že to je postojářka a má za sebou úspěchy z thajského boxu,” vyprávěla Pudilová v rozhovoru pro ATT Sport Zone.

Pudilová naposledy bojovala na galavečeru UFC v pražské O2 aréně, kde prohrála na body s Američankou Liz Carmouche. Poté si svěřenkyně trenéra Ladislava Erdélyiho odjela vyčistit hlavu na Kubu. “Tam dva měsíce dřela na kempu. Z Kuby pochází řada skvělých bojovníků a to napříč bojovými sporty. Lucka tam měla komplexní trénink, ale zároveň si udělala čas i na odpočinek u moře. Hlavně si tam ale vyčistila hlavu, což bylo důležité,” vysvětlil Erdélyi.

Antonině Ševčenkové je 34 let. V UFC je zatím na bilanci jedné výhry a jedné prohry. Zajímavostí je, že její sestrou je Valentina Ševčenková, jedna z nejlepších světových bojovnic. “Nerad bych prozrazoval detaily o naší přípravě, jde přeci jen o naší taktiku. Mohu jen říct, že určité partie naší přípravy se uzpůsobují stylu boje srpnové soupeřky,” doplnil Erdélyi.

Trenér Ladislav Erdélyi s Lucií Pudilovou (zdroj: instagram Lucie Pudilové).

Pražský zápas UFC je zapomenut, jde se dál

Na konci letošního února se v Praze konal historicky první galavečer UFC. Jak už bylo zmíněno, šlo zároveň i o poslední souboj Lucie Pudilové v oktagonu. “Ta prohra mě mrzela, ale teď už koukám dál. Jsem ale ráda, že se u nás UFC konalo a věřím, že to mezi fanoušky zvedlo zájem o náš sport,” těší Pudilovou.

Tvrdě pracující sportovkyně z Příbrami je zatím jedinou Češkou v UFC. “Nezaznamenala jsem, že by byl na scéně někdo z Česka, kdo by se měl do UFC v dohledné době probojovat. Pokud by se to nějaké Češce povedlo, byla bych samozřejmě ráda. Kdyby k tomu ale čistě teoreticky došlo, myslím, že by stejně na český souboj nedošlo. Organizace by proti sobě dvě Češky stejně asi nenasadila,” myslí si Pudilová.

Během letošního léta nemá Lucie Pudilová čas ani myšlenky na nějakou letní dovolenou, odpočívá jiným způsobem. “Mám volné víkendy. To je čas, kdy se snažím odpočívat. Ráda chodím se psem na procházky a to asi beru jako svojí dovolenou. Nad nějakou dovolenou u moře nepřemýšlím. To je pro mě stejné, jako v tuto chvíli myslet na důchod,” smála se Pudilová a dodala: “Teď je v mojí hlavě jenom ten srpnový zápas.” Na programu je v New Jersey už za necelý měsíc, přesněji řečeno 3. srpna.


Autor: LJ