Osmadvacetiletý rodák z Havířova Pavel Maslák patří k nejlepším atletům v Česku. Je trojnásobným mistrem světa v halové atletice, ale zlaté medaile bral i na mistrovstvích Evropy a je i vícenásobným českým mistrem. Expert na sprinty na 400 metrů poskytl magazínu ATT Sport Zone rozhovor během mítinku Kladno hází a to jen pár hodin před tím, než v porodnici přivítal na světě dceru Miušku.

Dnešní doba přivádí ke sportu stále méně a méně mladých sportovců. Jak byste je motivoval k tomu, aby začali s atletikou?

Je to krásný sport, ale hlavně levný a pro většinu lidí krásně cenově dostupný. Pokud děti na začátku nevědí, s jakým sportem začít, není špatné je přihlásit na atletiku. Mohou se rozvinout v mnoha směrech a to pak třeba využít v jiném odvětví. Hlavně je důležité, aby je sport bavil.

Vy můžete být pro mladé sportovce jedním ze vzorů. Měl jste vy nějaký vzor v dětství?

Mým vzorem byl Američan Jeremy Wariner, výborný čtvrtkař. Byl pětinásobným mistrem světa, třikrát vyhrál olympiádu. V něm jsem se viděl.

Sport je hlavně o úspěších. Na které vy vzpomínáte nejraději?

Určitě na ty zlaté z halových mistrovství světa. Na ty první dva vzpomínám moc rád, ten třetí byl takový o štěstí. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. I ten samozřejmě beru, ale je svým způsobem takový kuriózní.

Jaké máte další mety ve vaší sportovní kariéře?

V příštím roce to bude určitě kvalifikace na olympiádu. Na té bych pak chtěl udělat co nejlepší výsledek.

Když odbočíme od atletiky, tak jak nejraději relaxujete?

Dříve to bylo hodně u počítačových her. Od té doby, co jsem s manželkou, jsem na počítač skoro nesáhl. Nejvíce jsem hrával RPG a moje oblíbená byla hra Zaklínač. Poté jsem přesedlal na playstation a k Vánocům jsem od manželky dostal Spidermana, ale ani jednou jsem se k němu zatím nedostal. Pořád ovšem relaxuji u televize a u her na tabletu. Samozřejmě rád odpočívám i s manželkou a jak byla doma těhotná, tak jsem si jí mohl více užít.

Když jste zmínil počítačové hry, tak co sportovní simulátory?

Ty mi nikdy moc nešly, a proto jsem je ani moc nehrál (směje se). Raději jsem měl ten otevřený svět u RPG.

(Rozhovor byl pořízen 13. července. Jen o pár hodin později se Pavlovi narodila dcera Miuška. Tato otázka je proto položená nadčasově): Zmínil jste se o těhotenství vaší manželky. Až se vám narodí přírůstek, povedete ho ke sportu?

Nechám tomu volný průběh. Když nebude chtít sportovat, nebudu ji do toho tlačit, to nemá ani cenu. Když rodič svého potomka nutí, akorát mu to znechutí. Ale byl bych samozřejmě rád, kdyby sportovala.

Pavel Maslák se raduje z narození dcery:Autor: LJ