Sprinter Pavel Maslák se v sobotu objevil na kladenském Sletišti, aby se zúčastnil sprintu na 100 a 200 metrů v rámci mítinku Kladno hází. “Přijel jsem na Kladno, abych nemusel daleko od domova. Manželka bude každým dnem rodit,” řekl Maslák v rozhovoru pro ATT Sport Zone. V tu chvíli ještě netušil, že tu bude porod co nevidět.

Rozhovor, který nám Pavel Maslák (28) poskytl po mítinku Kladno hází (video z akce ZDE), byl unikátní. Unikátní v tom, že byl posledním před tím, než se český sprinter stal poprvé v životě tatínkem. “Mám to kousek od domova a manželka je navíc těsně před porodem, tak jsem nechtěl jezdit nikam daleko. Nerad bych to promeškal,” usmíval se Maslák, který porod tedy nakonec stačil.

V neděli 14. července v 9 hodin ráno se trojnásobnému mistrovi halové atletiky narodila dcera Miuška. Vše proběhlo dobře a maminka Nella se tak v porodnici u Apolináře mohla radovat z toho, že svému úspěšnému manželovi porodila prvního potomka. Jen pár hodin před tím přitom seděla na tribuně kladenského Sletiště a podporovala Pavla, který nakonec na pódiové umístění nedosáhl.

Tatínek Pavel Maslák by si přál, aby jeho dcera sportovala, nutit ji však nebude. “Nechám tomu volný průběh. Když chtít sportovat nebude, nebudu ji do toho tlačit, to nemá ani cenu. Když rodič svého potomka nutí, akorát mu to znechutí. Ale byl bych samozřejmě rád, kdyby sportovala,” zněla poslední Maslákova věta do médií před tím, než došlo k radostnému okamžiku.

Manželům Maslákovým gratulujeme a přejeme jim jen to nejhezčí. Celý rozhovor s Pavlem Maslákem si budete moci přečíst v následujících týdnech.

Pavel Maslák se raduje z narození dcery Miušky:Autor: LJ