ATT Investments podporuje řadu sportovců a sportovních klubů. Jedním z nich je také ragbyový tým Strong Girls Velké Popovice. Ten přivítal do svých řad velmi zajímavou posilu, kterou mohou sportovní příznivci znát i z olympiády.

Helena Fuchsová (rozená Dziurová 3. června 1965 v Táboře) je bývalá česká sportovkyně – atletka, běžkyně, která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů.Závodila za PSK Olymp Praha. Reprezentovala ČR na dvou letních olympijských hrách Atlanta 1996 (7. místo štafeta 4 x 400m) a Sydney 2000 (5. místo na 800 m).

Ze závodů MS si dovezla 1x stříbro a 2x bronz a úplně stejnou sadu medailí má také z ME. Přidejme k tomu 4x zlato z mistrovství ČR a stane sez toho „pěkná sbírka“. Po ukončení závodní kariéry se začala věnovat kondiční přípravě jednotlivců i týmů.

Trenér Josef Bláha takovouto posilu velmi vítá: „Helča nám spadla z nebe. Skvěle zapadá do naší klubové koncepce multisportovní přípravy holčiček a dívek. Atletika je klíčová pro formování mladého sportovce i pro ragby o sedmi hráčkách.Tento náš olympijský sport RUGBY 7 ́s je z mého pohledu 70% o atletice a 30% o ragby samotném. Já můžu dodat reprezentační zkušenosti z ragby a Helena z atletiky. Navíc nebude ‚pouhou‘trenérkou, ale stane se mou parťačkou, jelikož si vzala na starost celkovou atletickou koncepci Rugby Clubu STRONG GIRLS. Budeme se spolu snažit v našem klubu vybudovat i trenérský tým specializovaný právě na atletiku.“

V neposlední řadě je Helena Fuchsová úžasnou charismatickou osobností a tou správnou STRONG GIRL, která si v blízké době vybojuje svůj životní závod se zdravím, a všichni se už moc těšíme, až se k nám naplno připojí.

„Pro holky bude skvělým vzorem v tom, čeho lze v životě pracovitostí a pokorou dosáhnout, a já se už nemůžu dočkat, co všechno nového se od ní na-učíme.“ shrnuje rozšíření trenérského týmu Josef Bláha, hlavní trenér a prezident klubu STRONG GIRLS Velké Popovice.


Autor: LJ