Neuvěřitelného ocenění každodenní práce se dostalo celému Rugby Clubu STRONG GIRLS z Velkých Popovic a Kamenice. Jeden z největších výrobců ragbyového vybavení firma RHINO z Velké Británie (kolébky ragby) vyhlašuje tento rok již pošesté ocenění RHINO GRASSROOTS RUGBY AWARD.

Tato mezinárodní cena cílí na organizace s největším přínosem pro šíření myšlenky komunitního ragby v různých koutech světa bez ohledu na pohlaví, věk, rasu nebo zdravotní stav.

O tom, že se tím CZECH STRONG GIRLS, zařazují do velice zajímavé globální ragbyové rodiny, svědčí i vítězové minulých ročníků:

2019 KHELO RUGBY OF INDIA (INDIE)

2018 SHIBUYA INTERNATIONAL RUGBY CLUB (JAPONSKO)

2017 SKRUM (SVAZIJSKO)

2016 KAMPUCHEA BALOPP (KAMBODŽA)

2015 TAG RUGBY TRUST (VELKÁ BRITÁNIE)

Hlavním záměrem zakladatele CZECH STRONG GIRLS Josefa Bláhy je představovat ragby dívkám po celé ČR jako alternativu pro kolektivní dívčí sport. Klub se od svého založení v roce 2019 rozrostl z počtu 11 na 70 dívek a to pouze ve Velkých Popovicích s 2.800 obyvateli. Filozofie, která cílí na sportování dívek od 3 let výše, fungovala skvěle, takže se hned po roce otevřela pobočka v sousedním městě Kamenice.

Výkonný ředitel společnosti RHINO Reg Clark při oznámení nominací řekl: „Josefův projekt stanovuje zcela novou vizi v České republice a je to jistě začátek něčeho velmi speciálního. I přesto, že jsou CZECH STRONG GIRLS stále ještě „v plenkách“, dokázaly obdivuhodné, což je dělá velmi zaslouženými kandidáty na toto ocenění.“

Prezident klubu STRONG GIRLS Josef Bláha nominaci okomentoval: „Být nominovaný na takovou cenu po pouhém roce činnosti je pro nás velkou ctí. Na počátku to byla pouze myšlenka, která, jak se zdá, funguje výborně. Nyní chceme především růst do nových měst a najít dívkám v této části Evropy vhodné soupeřky. V neposlední řadě si myslím, že českému ragby pomáháme naší aktivitou přitáhnout pozornost světového ragby směrem k České republice.“

První organizací, která tento rok bude představena jako uchazeč o „korunu“ je tedy projekt CZECH STRONG GIRLS. Stal se tak jedním ze čtyř kandidátů na mezinárodní ocenění RHINO GRASSROOTS RUGBY AWARD.


Autor: LJ