Karolína Plíšková, Karolína Muchová a Marie Bouzková uspěly v prvním kole letošního Wimbledonu a slaví tak postup do dalšího dějství slavného turnaje. Nedařilo se však Markétě Vondroušové, šokoval ale Jiří Veselý, který vyřadil Alexandera Zvereva.

Jedna z favoritek na celkové prvenství na Wimbledonu Karolína Plíšková zvládla první krok a postoupila do druhého kola. V úvodním zápase však musela ve druhém setu odvracet tři setboly Číňanky Lin Zhu. To se světové trojce povedlo, vyhrála 6:2 a 7:6, a může se tak těšit na druhé kolo, ve kterém vyzve Monicu Puigovou z Portorika. Ta v první den turnaje vyřadila Slovenku Schmiedlovou.

Do další fáze londýnského grandslamu postoupila i Marie Bouzková (výhra 2:0 nad Barthelovou) s Karolínou Muchovou (výhra 2:0 nad Kruničovou). Povedený vstup do Wimbledonu však neměla talentovaná Markéta Vondroušová. Čtrnáctá hráčka světa nestačila na 85. hráčku žebříčku Madison Brengleovou z USA.

V mužském pavouku velmi příjemně překvapil Jiří Veselý (124. v žebříčku ATP). Ten zaskočil tenisovou veřejnost i soupeře – vyřadil světovou pětku Alexandra Zvereva po setech 4:6, 6:3, 6:2 a 7:5.

Takhle Jiří Veselý oslavil cenný postup do 2. kola:


https://twitter.com/ATP_Tour/status/1145736256749314048

Autor: LJ