3. den Wimbledonu: Plíšková s Muchovou jdou dál, pokračuje i jízda Veselého!

Druhé kolo Wimbledonu bylo z českého pohledu znovu velmi úspěšné. Vítězství v něm oslavila Karolína Plíšková, Karolína Muchová i Jiří Veselý. Londýnský grandslam skončil jen pro Marii Bouzkovou.

Karolína Plíšková nabrala před Wimbledonem vynikající formu, která neutichá. Ve druhém kole si česká jednička poradila na centrálním dvorci s Portoričankou Monicou Puigovou, kterou smetla po setech 6:0 a 6:4.

Českou bojovnost odnesla také Američanka Madison Brengleová, která nestačila na Karolínu Muchovou. Dvaadvacetiletá rodačka z Olomouce vyhrála 6:3 a 6:4.

I Jiří Veselý pokračuje dál v turnaji. Poté, co se český tenista v prvním kole postaral o senzaci, když přemohl favorizovaného Alexandera Zvereva, vyřadil v další fázi londýnského turnaje Pabla Cuevase.

Na středeční program ovšem nebude v dobrém vzpomínat talentovaná Marie Bouzková. Dvacetiletá tenistka prohrála utkání s Marii Sakkariovou. Podstatně zkušenější Řekyně vyhrála po setech 6:4 a 6:1.