Nejlépe placenou českou sportovkyní a jednou z nejlépe placených světových sportovkyň uplynulého roku je podle magazínu Forbes tenistka Karolína Plíšková. Žebříček v tomto ohledu vede její soupeřka z Ameriky Serena Williamsová.

V nejlepší desítce najdete mezi sportovkyněmi pouze a jen tenistky. Aktuálně třetí hráčka světového žebříčku Karolína Plíšková se umístila na osmé příčce s příjmy ve výši 6,3 milionu dolarů, což je v přepočtu téměř 145 milionů korun.

Rodačka z Loun si vydělala působením na tenisových turnajích 4,6 milionu dolarů. Zbytek obdržela díky svým sponzorům, mezi které patří i společnost ATT Investments, ale především zásluhou nového kontraktu se společností FILA.

Počtvrté po sobě ovládla žebříček nejlépe vydělávajících sportovkyň světa americká tenistka Serena Williamsová. Ta si oproti předchozímu roku polepšila o více než jedenáct milionů dolarů. Jen sponzorské smlouvy vynesly Američance 25 milionů z celkových 29,2 milionu dolarů.

Vůbec nejlépe vydělávajícím sportovcem je podle magazínu Forbes fotbalista Lionel Messi z Argentiny s příjmem 127 milionů dolarů.

ŽEBŘÍČEK NEJLÉPE PLACENÝCH SPORTOVKYŇ SVĚTA:

1. Serena Williamsová (USA/tenis) 29,2 milionu dolarů
2. Naomi Ósakaová (Japonsko/tenis) 24,3
3. Angelique Kerberová (Německo/tenis) 11,8
4. Simona Halepová (Rumunsko/tenis) 10,2
5. Sloane Stephensová (USA/tenis) 9,6
6. Caroline Wozniacká (Dánsko/tenis) 7,5
7. Maria Šarapovová (Rusko/tenis) 7
8. Karolína Plíšková (Česko/tenis) 6,3
9. Elina Svitolinová (Ukrajina/tenis) 6,1
10. Venus Williamsová (USA/tenis) a Garbiňe Muguruzaová (Španělsko/tenis) obě 5,9


Autor: LJ