Společnost ATT Investments uzavřela novou spolupráci s nejlepším českým tenistou Jiřím Veselým. Aktuálně 65. hráč žebříčku ATP si v těchto dnech užívá kvůli koronavirovým omezením volna s rodinou. V rozhovoru pro ATT Sport Zone mimo jiné zavzpomínal na své sportovní začátky a zamyslel se i nad ochranou svých úspor s ohledem na jejich investování do zlata a šperků.

Jak vznikla vaše spolupráce s ATT Investments?

Moje maminka za mnou přišla s tím, že se zná s panem Vyčichlem, který pracuje pro ATT, a zeptala se, jestli bych se nechtěl potkat a pobavit s panem Zadákem, majitelem společnosti, ohledně spolupráce. Velice mě tato nabídka zaujala. Myslím si, že investice do šperků a zlata je v dnešní obtížné době relativně bezpečná. I z mého pohledu sportovce je spolupráce s ATT zajímavou příležitostí. Rád pomohl společnosti ATT Investments k tomu, aby se více zviditelnila na trhu v Česku a samozřejmě, že i ve světě.

Jak vnímáte investice do drahých kovů či šperků? A to třeba i s ohledem na aktuální nelehkou situaci ve světě…

Jak už jsem říkal, vnímám to, jako bezpečnou investici, která by měla držet hodnotu peněz, nebo spíše nabírat na jejich hodnotě. V dnešní nelehké době, kdy opravdu nevíme, jak se bude světová ekonomika vyvíjet, si myslím, že drahé kovy a zlato by mohly na hodnotě spíše růst.

Je nějaký konkrétní produkt, který vás v ATT zaujal?

Je to moje první zkušenost v tomto odvětví, takže já bych obecně vsadil na zlato, ale výběr je samozřejmě široký a některé šperky jsou opravdu nádherné.

Jak v těchto dnech trávíte karanténu?

Karanténu trávím převážně doma s rodinou, které to dlužím. Vždy se všechno točilo kolem mého programu, takže je fajn, že teď mohu trávit skoro celé dny s rodinkou. Mohu tak vidět, jak dcera Sofinka roste a učí se skoro každý den nové věci, mohu pomoci manželce v domácnosti, mohu být více se sestrami, rodiči a prarodiči. Žiji zkrátka alespoň chvíli normální život. Samozřejmě, že mě štve, že se nehraje, ale na druhou stranu si to nesmírně užívám.

Jak moc vám současná situace ve světě narušila sportovní plány?

Pochopitelně hodně. Tenisový rok začíná v lednu a končí v listopadu. Vypadá to, že bude možná celá sezona zrušená. Pro nás tenisty je to velice složitá situace. Nemáme žádného zaměstnavatele, který by nám platil nějaký plat. Pro tenisty, hlavně pro ty hůře postavené, je tohle opravdu až existenční problém.

Když bychom obecně vzali vaší kariéru – jaké byly vaše sportovní začátky?

Moje tenisové začátky byly s mým tatínkem a dědečkem. Tatínek je tenisový trenér a dědeček velký tenisový nadšenec. Bez jejich podpory a věnovaného času do mého tenisu bych nikdy nebyl profesionálním hráčem. Obecně jsem ale nesmírně vděčný za všechny trenéry, které jsem ve své kariéře měl.

Jakým sportům jste se vedle tenisu věnoval?

Do mých jedenácti let jsem hrál i fotbal. V té době jsme žili s rodinou v Německu, kde taťka působil jako tenisový trenér. O rok později se taťka rozhodoval, co dál s mojí kariérou a tenis jednoznačně vyhrál. Už v té době jsem byl ve svém ročníku nejlepší v Německu i v Česku. Na podzim 2005 jsme se přestěhovali zpět do České republiky a já dostal skvělé podmínky v Prostějově, kde žiji dodnes.

Na co z vaší kariéry nejraději vzpomínáte?

Těžko říct. Každá doba měla své úspěchy. Samozřejmě, že prvenství na Australian Open bylo do 18 let asi vrcholem mé juniorské kariéry, ale v juniorech jsem byl dle mého názoru obecně velmi úspěšný. Do čtrnácti let jsem skončil třetí v Evropě a v osmnácti jsem byl celý rok nepřetržitě jedničkou. Vyhrál jsem Australian Open a hrál finále US Open. I mezi muži jsem byl relativně úspěšný, i když možná ne tak, jak si všichni přáli. Přesto doufám a věřím, že to nejlepším mám stále před sebou, a že najdu cestu mezi nejlepší na světě, což snad povede i k nějakému velkému titulu.

Jaké jsou vaše aktuální i dlouhodobé cíle a vize?

Chtěl bych se co nejdříve vrátit do první padesátky a poté snad vylepšit i své nejlepší umístění v žebříčku, což bylo 35. místo. Moc bych si přál uspět na nějakém grandslamu, ale to je samozřejmě strašně dlouhá a složitá cesta. Uvidíme, jak to půjde, až se zase rozjede sezona.

Život profesionálního sportovce je hodně o cestování, kdy člověk není moc dlouho na jednom místě. Kde se cítíte doma?

Doma se cítím samozřejmě tam, kde mám rodinu. Člověk procestuje spoustu krásných míst po světě, bydlí v luxusních hotelech, ale nic nenahradí domácí zázemí a pohodu. Takže platí: Všude dobře, doma nejlépe.

Co rád děláte ve volném čase, pokud ho někdy máte?

Velmi rád hraju golf. Tento sport je bohužel časově velmi náročný, takže se na hřiště dostanu pouze párkrát do roka, ale když je čas, okamžitě utíkám na golf.


Autor: LJ