Hned tři tváře společnosti ATT Investments reprezentovaly Českou republiku na Roland Garros. Zatímco Jiří Veselý mužský pavouk opustil ve druhém kole po prohře s Karenem Chačanovem, ženy dokráčely dál. I tak dvojice Siniaková/Krejčíková už skončila v ženské čtyřhře, a to před branami finále.

Osmašedesátý hráč světa Jiří Veselý v prvním kole nezaváhal a proti Liamovi Broadymu potvrdil roli favorita, když na úvod vyhrál 3:1. Podstatně těžší zápas ho čekal v dalším dějství pařížského grandslamu, kdy narazil na rozjetého Rusa Karena Chačanova, jemuž podlehl 1:3, a kterého na turnaji zastavil až v osmifinále Novak Djokovič.

Za to ženám, které ATT Investments podporuje, se velmi dařilo. Pro Barboru Krejčíkovou šlo o doposud nejúspěšnější grandslam v kariéře, jelikož v něm dokráčela poprvé až do osmifinále, kde však nestačila na Argentinku Podoroskou.

“Mám obrovskou radost. Čtvrté kolo je obrovský úspěch, i když jsem teď zklamaná,” řekla po utkání novinářům česká bojovnice Krejčíková.

I výkony Kateřiny Siniakovové ve dvouhře se zlepšily. V současné době dvaašedesátá hráčka světového žebříčku ale nakonec nestačila ve třetím kole na Kiki Bertensovou.

Úspěšná čtyřhra s koncem v semifinále

Siniaková s Krejčíkovou tvoří pár v ženské čtyřhře, ve které zmíněné Češky bojovaly o účast ve finále s dvojicí Babosová/Mladenovičová, ale prohře 1:2 na své triumfy z Frech Open a Wimbledonu 2018 bohužel nenaváží. I tak ATT Investments děkuje všem tenistům za povedenou reprezentaci na této významné mezinárodní akci.


Autor: LJ