Tenisová tvář ATT Investments Barbora Krejčíková vyhrála o víkendu svůj první singlový turnaj v kariéře. Ve finále ve Štrasburku porazila Soranu Cirsteaovou. Kateřina Siniaková pak uspěla v souboji českých tenistek na French Open, kdy na úvod přetlačila Marii Bouzkovou 6:0, 4:6 a 6:2.

Krejčíková oslavila svůj premiérový titul ve dvouhře, a to na turnaji WTA ve Štrasburku. Tento úspěch ji posunul na 33. místo ve světovém žebříčku, což je její kariérní maximum. Nyní se už jedna z tváří ATT Investments soustředí na French Open, kde na úvod vyzve v úterý Kristýnu Plíškovou.

Siniaková uštědřila Bouzkové v první sadě “kanára”. Bouzková hrála první zápas od turnaje v Madridu, kde nedohrála utkání s Kvitovou, protože si při pádu poranila palec pravé ruky. V Paříži na kurtu nastoupila s tejpy na palci a nad i pod loktem.

Ve druhém setu Bouzková dokázala bojovností odskočit do vedení 5:2, Siniaková odvrátila dva setboly, ale ztrátu setu nikoli. Ve třetí sadě měla znovu navrch Siniaková. Důležitý brejk získala v maratonské šesté hře, v které bylo jedenáct shod. Za stavu 5:2 se nechala ošetřit, zavázat si pravý stehenní sval, ale o postup nepřišla. Její další soupeřkou bude turnajová devětadvacítka Veronika Kuděrmětovová z Ruska.


Autor: LJ