Pětadvacetiletá deblová specialistka Barbora Krejčíková, která je tváří ATT Investments, ve finále s bývalou světovou jedničkou a dvojnásobnou grandslamovou vítězkou Muguruzaovou prohrála 6:7 a 3:6. 

“Upřímně, jsem zklamaná, ale hrála jsem výborně a odehrála vyrovnaný zápas s takovou šampionkou. Až se ráno vzbudím, tak s tím, že mám za sebou skvělý týden, což mě motivuje pracovat dál,” řekla Krejčíková novinářům.

Muguruzaové dokázala vzdorovat jen v prvním setu. V tie-breaku si dokonce vypracovala setbol. “Dala skvělý servis a vítězný úder, nemohla jsem nic dělat. Právě při servisu ukázala své zkušenosti, věřila si a věděla, co dělat. To byl klíč,” řekla Krejčíková. Tie-break nakonec ztratila poměrem 6:8.

V druhé sadě jako první neudržela podání a soupeřce už servis neohrozila. “Na konci jsem odpadla psychicky, už jsem nemohla. Pak už mě převálcovala a už jsme si neměla čím pomoct. To je zkušenost, z které se musím poučit. A až se příště dostanu do finále, tak si třeba odnesu trofej,” doufala Krejčíková.

Sedmadvacetiletá Španělka už výhodu nepustila a na třetí pokus v roce 2021 oslavila finálové vítězství. Celkově získala devátou trofej.

Krejčíková, která má na kontě sedm titulů ve čtyřhře včetně dvou z grandslamů, tak stejně jako v prvním finále dvouhry v kariéře v roce 2017 v Norimberku neuspěla. “Za ty čtyři roky jsem se posunula dál psychicky i fyzicky, vyspěla. Hodně mi k tomu pomohl debl i mix. Teď jsem byla dobrou soupeřkou, konkurovala jsem jí. První set mi utekl o jeden dva body a druhý o jeden brejk,” uvedla.

Díky finále si vylepší dosavadní maximum ve světovém žebříčku, v němž se z 63. příčky posune na 36. místo. “To jsem ani nevěděla, to je super zpráva a především obrovská motivace,” řekla. Nejvýše dosud byla devětapadesátá.