Cyklisté Topforex ATT Investments se představili v Rakousku a Slovinsku, Camrda i Bárta se radují ze stříbra

Mladící z Topforex ATT Investments dokázali ze dvou nedělních závodů vytěžit maximum. Karel Camrda se prosadil v rakouském poháru v Leondingu, kdy dojel čtvrtý v kategorii ELITE, zatímco Tomáš Bárta v GP Slovenian Istria šestý. V kategorii U23 oba cyklisté shodně vybojovali 2. místo.

„Karel i Tomáš dojeli v TOP 10, což byl náš cíl. Obě skupiny navíc zajely skvěle takticky, kluci jeli týmově. Už teď je vidět, že máme v následujících závodech na čem stavět,“ okomentoval výkony svých svěřenců sportovní ředitel Topforex ATT Investments Petr Kaltofen.

Vedení Topforex ATT Investments pro tento víkend rozdělilo tým na dvě skupiny, takže v neděli nadějní cyklisté závodili na dvou frontách. V Leondingu se závodu rakouského poháru zúčastnili Camrda, Hetfleiš, Jakoubek, Janoš a Klabouch. Prvně jmenovaný, devatenáctiletý Karel Camrda, potvrdil formu z minulého týdne, a i přes deštivé počasí dojel v závěrečném spurtu na skvělém 4. místě kategorie ELITE, respektive 2. místě v kategorii U23.

Druhá skupina ve složení T. Bárta, Štoček, Gajdula, Tyrpekl, Fiala a Voltr startovala ve závodě kategorie UCI GP Slovenian Istria. Na rozdíl od Rakouska cyklisty čekalo ve Slovinsku slunné, ale větrné počasí. Zvlněná trať, dlouhá 157kilometrů, se skládala ze čtyř 33kilometrových a ze čtyř 7kilometrových okruhů. „Snažili jsme se soustředit na závěr, lídrem byl Tomáš Bárta. Kluci se mu snažili pomoci dostat se do první skupiny a připravit závěr, což se nám povedlo a Tomáš dojel šestý,“ popisuje závod Petr Kaltofen s tím, že Tomáš Bárta byl zároveň stříbrný v kategorii U23.

„Jsme rádi, že jsme již před začátkem sezóny zařadili do programu hodně zahraničních závodů. V Čechách se teď závody odkládají, ale nás to díky tomu nelimituje. Chlapci od začátku sezóny závodí pravidelně každý víkend, takže můžeme stále pracovat na jejich formě a neztratí ani závodní rytmus,“ komentuje momentální situaci Petr Kaltofen. Naráží tak na přesunuté závody VC Hlohovce a první závod Škoda Cupu v Brně. Cyklisté Topforex ATT Investments se proto představí na začátku dubna ve dvou závodech na řeckém Rhodose.