Na konci listopadu se Jaromír Jágr zranil v utkání se Spartou. Od té doby jen přihlíží na výkony Rytířů ze střídačky. “Nechci specifikovat datum návratu, ale mohlo by to být už 26. prosince, kdy hrajeme s Vítkovicemi,” prozradila hrající legenda při dražbě vánočních dresů po pátečním utkání s Mountfield HK.

Už potřetí uspořádali Rytíři Kladno vánoční utkání ve speciálních vánočních dresech. Letos se hrálo 20. prosince, kdy kladenské mužstvo hostilo Mountfield HK. Parta okolo Jaromíra Jágra zvítězila 3:1, ale číslo 68 se na ledě neprohánělo. Zraněný Jágr stál pouze na střídačce.

“Díky tomu, že se nám daří, nejsem pod tlakem v tom smyslu, abych se musel rychle vrátit. Tím pádem vím, že nic neuspěchám a mám větší klid na rekonvalescenci. Nicméně věřím, že to v nejbližších dnech zkusím na tréninku a myslím, že je šance, že nastoupím 26. prosince, ale to se ještě uvidí. Přesné datum bych potvrzovat zatím nechtěl,” řekl Jágr na akci klubu, která se konala v kasinu Rebuy Stars, kde se dražila kompletní sada odehraných vánočních dresů.

Dres s číslem 68 se dražil až na konec. Vydražen byl za 9 tisíc korun, což byla třetí nejvyšší suma, kterou přeskočil za 16 tisíc korun vydražený trikot gólmana Denise Godly a za 15,5 tisíce korun Jakuba Strnada. “Myšlenka celé té akce je skvělá a málokdo si umí představit, jak těžké je něco takového zorganizovat. Jsem rád, že výtěžek z dresů pomůže dobré věci,” těšilo Jágra.

Zdroj: Bohumil Kučera.

Celkem se za vánoční dres vybralo 184 tisíc korun, což je o více než 70 tisíc korun více, než vloni. Výtěžek poputuje na konto klubové nadace Knights Foundation, která peníze postupně přerozdělí těm, kteří je potřebují.

Co Jaromír Jágr a Vánoce?

Hokejová legenda je ráda, že může vánoční svátky po letech trávit konečně zase doma. “Od svých 18 let jsem Vánoce trávil většinou v Americe. Snažil jsem se i tak být v kruhu Čechů – ať už spoluhráčů, kamarádů či rodičů, kteří za mnou často na Vánoce jezdili,” vzpomínal Jágr.

Jídelníček si výrazně hlídat nebude. “U nás v rodině je tradicí, že ke štědrovečerní večeři máme kuřecí nebo vepřové řízky s bramborovým salátem. I když jsme u nás v rodině nikdy moc alkohol nepili, připijeme si vínem. Cukroví mám také rád. Asi nejraději mám pracny a vanilkové rohlíčky,” dodal s úsměvem na závěr.


Autor: LJ