STRONG GIRLS: ZLATÉ V RAKOUSKU

RAGBISTKY STRONG GIRLS U15 PŘIVEZLY ZE SVĚTOVÉ OLYMPIÁDY MLÁDEŽE V RAKOUSKÉM KLAGENFURTU ZLATÉ MEDAILE!

STRONG GIRLS

Z důvodu “covidové pauzy“ se až po třech letech vrátily ragbistky STRONG GIRLS na bojiště UNITED WORLD GAMES (Světová olympiáda mládeže) do rakouského Klagenfurtu. V roce 2019 při svém prvním vystoupení získaly v kategorii U15 (do 15 ti let) bronzové medaile. Letošní rok se vrátily na hřiště o mnoho silnější a z této velkolepé světové akce si odvážejí kov nejcennější, když ve finále porazily další český klub RA OLYMP PRAHA 26:10. Nové dresy s ATT INVESTMENTS na hrudi nešlo přehlédnout.

HOLKY V NOVÝCH DRESECH

„ Holky si to za celoroční dřinu strašně moc zasloužily a já jsem na ně moc pyšný. Může být i majitel firmy ATT INVESTMENTS Miroslav Zadák, náš hlavní partner, vždyť holky na svých nových dresech prezentovaly na hrudi právě jeho firmu. Veškerou atmosféru olympiády mohl okusit na vlastní kůži, protože strávil se STRONG GIRLS tři dny. Byl také součástí průvodu, který šel při slavnostním zahajovacím ceremoniálu pod českou vlajkou a před 6.000 diváky, což byl pro všechny nezapomenutelný zážitek.

SLAVNOSTNÍ PRŮVOD

Jako vždy v tom vidím i mnoho dalších pozitiv. Stejně jako před třemi lety jsme na olympiádu odjeli se dvěma týmy U15, tentokrát jsme však navíc vezli ještě kategorii holčiček U10 (do 10 ti let), které musely hrát proti klukům z Německa, Rakouska nebo Itálie, jelikož v této kategorii na olympiádě dívčí soupeři nejsou. I když vše prohrály, staly se ihned miláčky organizátorů celé olympiády a od Italů dostaly pozvání na turnaj do jejich města Legnano v blízkosti Milána. Budeme pokračovat v každodenní mravenčí práci a příští rok už bychom chtěli se STRONG GIRLS obsadit olympiádu ve všech ragbyových věkových kategoriích U10 kluci, U12 kluci, U15 holky a U18 holky, zhodnotil olympiádu Josef Bláha, prezident klubu.

JOSEF BLÁHA – MIROSLAV ZADÁK