V Estonsku cyklisté Topforex ATT Investments potvrdili formu

Baltic Chain Tour: Fiala má fazónu, v Tallinu si dojel pro sedmé místo

Tallin, 22. srpna 2021– Estonská etapová Baltic Chain Tour cyklistům Topforex ATT Investments vyšla. Petr Fiala skončil v celkovém pořadí sedmý, jeho týmový kolega Tomáš Bárta si dojel pro osmé místo, respektive bronz v kategorii U23.

„Dva zástupci v TOP 10 jsou pro nás jednoznačným úspěchem, zejména v tak silné konkurenci, jaká se letos na Baltic Chain Tour sešla,“ řekl po nedělním závodě sportovní ředitel Petr Kaltofen.

V Tallinu startovali Jiří Petruš, Tomáš Bárta, Petr Fiala, Karel Tyrpekl, Petr Klabouch a Petr Hetlfeiš. Tříetapovou Baltic Chain Tour (2.2) pojali mladí závodníci Topforex ATT Investments velmi aktivně a ve všech etapách se pohybovali v čele závodů.

O lepší umístění přišel Tomáš Bárta v první, 165 kilometrů dlouhé, etapě v závěru, kdy spadl v hromadném dojezdu hlavní skupiny. Přesto mu čas vítěze a body z prémie zajistili průběžné 9. místo.

Druhá část estonského závodu měřila 159 kilometrů a charakterizovali ji náročné úseky po lesních cestách, které byly v deštivém počasí velmi záludné. Za Topforex ATT Investments se prosadila trojice Petruš, Fiala, Bárta, která si hlídala nástupy a čekala jako zbytek startovního pole na závěrečný spurt. V něm si Bárta dojel pro 8. místo, Fiala pak 14.

Závěrečná nedělní část závodníkům vyšla na výbornou a stabilní výkony přinesly Petru Fialovi konečné 7. místo, Bártovi pak 8. Tomáš Bárta se prosadil i v celkovém pořadí kategorie do 23 let, kdy skončil dokonce bronzový. Skvělá taktika Topforex ATT Investments opět nesla ovoce a v hodnocení družstev skončil tým na páté příčce.