WORLD CUP 24: MASTERS A LEGENDY VEZOU 3 MEDAILE

ZNOVU SE S CDHF VRACÍME DO KANADSKÉHO HORSKÉHO STŘEDISKA MONT-TREMBLANT V PROVINCII QUÉBEC. ZDE PROBĚHL NEJVĚTŠÍ TROJKOVÝ HOKEJBALOVÝ TURNAJ V HISTORII NAŠEHO SPORTU. 297 TÝMŮ Z CELÉHO SVĚTA TU ZMĚŘILO SÍLY V RŮZNÝCH VĚKOVÝCH KATEGORIÍCH I HERNÍCH ÚROVNÍCH. ČEKALO JE 9 SKVĚLE PŘIPRAVENÝCH HŘÍŠŤ, ÚŽASNÁ ATMOSFÉRA NA TRIBUNÁCH A VELKÁ MEDIÁLNÍ SHOW OKOLO. ČESKÁ REPUBLIKA VYSLALA NA MEZINÁRODNÍ ČÁST TURNAJE 6 TÝMŮ A DNES SE OHLÉDNEME ZA TĚMI ÚSPĚŠNĚJŠÍMI. TO JSOU NAŠE HRDÉ VETERÁNSKÉ TÝMY. MUŽI ZÍSKALI V KATEGORIÍCH MASTERS A LEGENDS BRONZOVÉ MEDAILE, ČESKÉ LVICE 35+ VEZOU ZE ZÁMOŘÍ STŘÍBRO.

LEGENDY TROJKOVÉHO HOKEJBALU. UPROSTŘED DUCHARME-BURROWS-GENGEL

MASTERS 35+ NA SVĚTOVÉM POHÁRU TŘETÍ

Mistři světa z Hodonína měli v Kanadě opravdu silný výběr a potvrdili to již v základní skupině, kde v konkurenci 7 týmů skončili těsně druzí. V play-off si jasně poradili s Francií (8:0) a v sobotu ráno je čekal v semifinále domácí Québec. Jediný herní výpadek v turnaji (2:9) stál český výběr finále. V bitvě o třetí místo pak Češi smetli Brity jasně 6:1. Tahounem týmu byl jednoznačně Jan Kloz, který v 9 duelech zaznamenal 26 bodů (19+7) a vyhrál bodování celého turnaje. V kleci tým držela dvojice Banda-Šupík. Dalšími osobnostmi týmu byli Martin Vyrůbalík či Bohumil Gotthard. Celkové pořadí:

1. QUÉBEC II 2. QUÉBEC 3. ČESKO 4. VELKÁ BRITÁNIE
ZDENĚK BANDA
MVP TURNAJE JAN KLOZ V AKCI
BRONZOVÍ MASTERS 35+

ČESKÉ LEGENDY VYVÁLČILI VELICE CENNÝ BRONZ

Nikdo patrně nepředpokládal takto náročný turnaj pro veterány 45+. Při devíti mužstvech v turnaji čekalo již v základní skupině 8 utkání ve třech dnech. Borci potom dokázali přidat ještě další tři v play-off! Klobouk Legendám. Po základní skupině byli Češi šestí a k favoritům rozhodně nepatřili. Ale ve čtvrtfinále to přišlo a zase jednou dominovala česká chytrost, bojovnost a semknutí. ČESKO – QUÉBEC II 4:3 a jeden z domácích favoritů se loučil. A stejný výkon tato parta předvedla i v semifinále, kde v nájezdech chybělo k finále snad 5 centimetrů. Super favorit QUÉBEC 1 v čele s ex hvězdou NHL Alexem Burrowsem tak šťastně postoupil 6:5 po nájezdech. I v souboji o bronz došlo na samostatná střílení a tentokrát se radoval česká parta po divokém průběhu: ČESKO-KANADA II 7:6sn. Bodově celý turnaj ovládla elitní formace Gengel-Luka-Tyburec, kde Vladimír Luka byl nejlepším střelcem(20) a Ladislav Gengel nejproduktivnějším borcem turnaje (8+18). Této medaile a poháru je třeba si velmi považovat.

1. QUÉBEC 2. KANADA 3. ČESKO
LEGENDY: nahoře: DĚDIČ-TOMA-SURÁK-ZADÁK-PACIOREK-SLANINA M.-TYBUREC-KABÁT-SLANINA R.-POTOČKOVÁ- dole: ŠNOBL-INDRST-JANÍK-LUKA-HLAVAČKA-ŠUPÍK-GENGEL
VLADIMÍR LUKA SKÓRUJE ZA LEGENDY
Š+Š =ŠUPÍK+ŠNOBL=SPOLEHLIVOST
BRONZOVÁ RADOST LÁDI GENGELA

ČESKÉ HOKEJBALOVÉ LVICE -MASTERS ŽENY STŘÍBRNÉ

Toto je příběh sám o sobě. Skvělá parta holek, která se hokejbalem neskutečně baví a navíc se sportovně pod vedením CDHF trenérů dokáže stále zlepšovat. V kategorii Masters jsou pouze dva týmy a tak naše reprezentantky musely hrát proti mladším ženám a celkem na Světovém poháru Češky zvládly slušnou porci osmi duelů. Naši redakci pak neskutečně nadchlo finále turnaje před největší a plnou arénou. Parádní atmosféra od 500 domácích diváků. To chcete zažít a české lvice bojovaly a vytáhly se k nejlepšímu výkonu na turnaji. Za stavu 3:2 pro domácí Québec bylo v aréně dusno a holky sahaly po vyrovnání. Kanadský sudí pak musel úřadovat, aby nezkazil show a z přesilovek Québec rozhodl 5:2. Naše ženy si pak náležitě užily i stříbrnou tečku. Zaslouženě. A že byly v turnaji jen 2 týmy? No a co? Za to CDHF či Federace Québec přece nemůže a navíc se blýská na lepší časy. Na listopadovém MS 4-4 v Dominikánské republice budou již v této kategorii 4 týmy. I zde se tedy dá růst a naše lvice to jasně dokazují. Po zkušenostech ze Světového poháru v Mont-Tremblant se nebojím tvrdit, že v Karibiku budeme i v této kategorii hrát o zlato. Holky děkujem!