WORLD CUP 24: KANADSKÝ FESTIVAL TROJKOVÉHO HOKEJBALU

ČESKÁ HOKEJBALOVÁ FEDERACE MÁ ZA SEBOU DALŠÍ OBŘÍ SVĚTOVÝ TURNAJ. V KRÁSNÉM HORSKÉM STŘEDISKU MONT-TREMBLANT U MONTREALU SE NA DEVÍTI SKVĚLE PŘIPRAVENÝCH HŘIŠTÍCH STŘETLO V PĚTI DNECH NESKUTEČNÝCH 297 HOKEJBALOVÝCH TÝMŮ Z CELÉHO SVĚTA. DO MEZINÁRODNÍ ČÁSTI TOHOTO MEGA TURNAJE POD HLAVIČKOU SVĚTOVÉ FEDERACE WBDHF VYSLALI ČEŠI 6 REPREZENTAČNÍCH VÝBĚRŮ. Z HISTORICKY NEJTĚŽŠÍ TROJKOVÉ KONKURENCE NAKONEC CDHF VYVÁLČILA 3 CENNÉ KOVY, KDYŽ ČESKOU VLAJKU V KANADĚ DRŽELI NAHOŘE HLAVNĚ STARŠÍ ROČNÍKY VETERÁNSKÝCH TÝMŮ. MUŽI A ŽENY TENTOKRÁT NA POHÁRY NEDOSÁHLI A PŘÍŠTĚ BUDEME CHTÍT PŘIDAT DO HOKEJBALOVÉ SÍNĚ SLÁVY Z KANADSKÉ PŮDY URČITĚ VÍCE. PRO 66 HOKEJBALISTŮ A HOKEJBALISTEK VŠAK PRAVIDELNÉ BITVY S TĚMI NEJLEPŠÍMI PŘINÁŠEJÍ ZKUŠENOSTI A SEBEVĚDOMÍ DO DALŠÍCH LET.

NEOPAKOVATELNÁ ATMOSFÉRA V MONT-TREMBLANT
LUXUSNÍ SADA MEDAILÍ Z DÍLNY WBDHF

V MUŽÍCH KRALOVAL DOMÁCÍ QUÉBEC

V hlavním mužském turnaji se sešla největší konkurence a do turnaje zasáhlo 14 národních týmů. Z Evropy přivezli Češi 2 výběry, dále přijelo silné Slovensko a slabší Francie. Zbytek tvořili severoamerické týmy. Světový pohár jednoznačně ovládli domácí hráči Québecu, kteří tentokrát neměli konkurenci a místy předváděli trojku z jiné planety.

  1. QUÉBEC 2. QUÉBEC U25 3. KANADA 4. SLOVENSKO
KAPITÁN MATTHIEU FERRON S TROFEJÍ

A jak si vedli naši? Shodně se loučili ve čtvrtfinále. Nutno říci, že k bojím o medaile bylo tentokrát daleko. ČESKO 1 mělo opravdu těžkou skupinu a klíčová prohra se Slováky ho poslala do osmifinále proti USA. Tvrdou bitvu Češi jasně ovládli 10:1, ale ve čtvrtfinále čekal před nabitými tribunami bezkonkurenční Québec. Naši sice rychle vedli 2:0, ale pak se francouzští Kanaďané a budoucí šampióni rozjeli a otočili na konečných 6:2. Tým se mohl spolehnout na gólmanské duo Šimara-Banda. 10 bodů v produktivitě zapsali Jan Kaluža a Jan Smola. První formací byla svítkovská legie ve složení Hudec-Hrubý-Král.

KAREL PLÁŠIL POPRVÉ V NÁRODNÍM DRESU

ČESKO 2 byl velice bojovný tým postavený lajně Mistrů světa z Dominikánské republiky 4-4 Fiala-Puzoň-Vančo-Minařík-Hudeček. Ty doplnil produktivní Filip Indrst (8+6) a zbytek tvořili nováčci v národním dresu. Ve skupině se dařilo a borci dokázali zdolat mladé Brity, USA i Italy. V play-off jim bohužel zavřel další cestu silný tým Velké Británie(0:6).

WORLD CUP ŽEN OVLÁDLO ZÁMOŘÍ

Nutno říci, že české ženy v Kanadě rozhodně nezklamali a nakonec skončili páté. Nejméně početný český výběr odehrál krásných 7 duelů a ve třech z nich dokázal zvítězit. Skvělá výhra 4:3sn se zrodila proti favoritům Québec U25 a cenný je i skalp domácích veteránek Québec 35+, který se s výsledkem 5:3 pro Češky hrál mimo tabulku. Lvice smetly i Slovenky poměrem 6:2 a ve čtvrtfinále těsně a po velkém boji podlehli týmu Severní Ameriky 2:3. Tým gólově táhly osmibodové Karolína Kašparová a Nela Sáblíková. V kleci se střídali Ema Jaworska a Eva Seidlová. Na podzim v Karibiku budou lvice jistě opět sahat po medaili.

  1. QUÉBEC 2.VELKÁ BRITÁNIE 3.QUÉBEC U25 4.SEVERNÍ AMERIKA 5.ČESKO 6. SLOVENSKO
ČESKÉ LVICE

PŘÍŠTĚ: MASTERS A LEGENDS VEZOU 3 MEDAILE Z KANADY

V příštím článku se zaměříme na mužské a ženské týmy MASTERS 35+ a rovněž na úspěšný tým LEGENDS 45+ Přineseme i ohlasy trenérů na Světový pohár i konkurenci ve trojkovém hokejbalu. Ti právě připravují turnaj pro naše mládežnické týmy v Rakousku na UNITED WORLD GAMES čili SVĚTOVÝCH HRÁCH MLÁDEŽE v hokejbale 3-3 a dalších sportovních odvětvích. Tato další velká sportovní akce začíná v Klagenfurtu právě dnes.