Zdroj: oficiální facebooková stránka Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich o sportu: Rychlé shazování váhy mi přijde na palici. Kterému týmu v hokeji fandí?

Uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, kdo by ho neznal. Jeho hlášky v pořadu Ano, šéfe! jsou nezapomenutelné stejně tak, jako jeho vynikající pokrmy. Kdo je fanouškem Zdeňka Pohlreicha tak ví, že mu sport rozhodně není cizí. Právě o jednom z jeho koníčků byla řeč v rozhovoru pro ATT Sport Zone.

V mládí se Zdeněk Pohlreich sportu věnoval aktivně a v podstatě mu to zůstalo dodnes. “Chodíval jsem v dětství na atletiku, později jsem přešel na baseball. V současné době hraju blbě golf a občas tenis nebo jezdím na kole,” uvedl zkušený kuchař.

Kvůli pracovnímu vytížení nemá Pohlreich na sportovní události moc času. “Nechodím prakticky na žádné sportovní akce, pouze výjimečně, jako třeba na Laver Cup loni,” řekl s tím, že má ale rád hokej. “Třeba český fotbal je mi úplně cizí. Co se týče hokeje, tak mám rád tým Tampa Bay Lightnings,” přiznal Pohlreich, který má i mezi sportovci známé, ale pravidelně se s nimi prý nestýká.

Pohlreich s hráči svého oblíbeného týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát, Zdeněk Polhreich a Andrej Šustr).

Řeč přišla i na Jaromíra Jágra. Co Pohlreich říká na jeho dlouhověkost? “Neříkám na to vlastně nic. Myslím, že se z toho dělá zbytečná věda. Když ho to baví a má pocit, že je pořád ještě užitečný a platný, tak ať klidně dál hraje,” myslí si.

V Praze má Zdeněk Polhreich pracovní aktivity rozdělené hned do několika uznávaných gastronomických podniků. Tím asi nejznámějším je Café Imperial. S jeho profesí pochopitelně souvisí to, že musí ochutnávat prakticky všechno a v jídelníčku se tak moc hlídat nemůže.

Dokázal by si představit, že jako vrcholový sportovec by si musel nějaké potraviny či jídla odpustit? “Představit si to dovedu. Dokonce se tím tak nějak volněji řídím, že mám určitou životosprávu. Přijdou mi ale na palici sporty, kde se rychle shazuje, abyste se vešli do nějaké váhy, to nedokážu pochopit,” kroutí hlavou.


Autor: LJ