Finské městečko Orimattila u horského střediska Lahti hostilo na konci října Mistrovství světa v stále populárnějším trojkovém hokejbale. A CBHF vyslala do země tisíce jezer tři silné a sebevědomé reprezentační výběry Žen, Mužů a Masters 35+. A 65 členná výprava před sebou měla jasný cíl. Naše týmy si nejely do Finska zahrát, ale vyhrát. Chceme zlato znělo ze všech kabin! A to navzdory Kanadě z Quebecu, kde je trojkový hokejbal doslova náboženstvím a jejichž reprezentace ještě nebyly na MS poraženy.

Díl 3: MASTERS

Z týmu, který naděloval v Torontu hokejbalovou radost a rozložil všechny zámořské soupeře se ve Finsku objevuje 8 veteránů a ve trojce je čeká mnohem těžší šichta.

Dokáží sebrat Kanaďanům jejich trojkovou neporazitelnost? Zkušená parta kolem kapitána Martina Korbela a trenéra Míry Zadáka o tom nepochybuje a závěr turnaje ukáže, že nastavení na další zlatý cíl je pro tento tým tím správným vítězným motorem.

Na hotel v Lahti doráží naše autobusy ve 3 ráno a hned ráno čeká začátek mistrovského turnaje. Naši Masters 35+ nastupují proti domácímu Finsku, které vedou bývalí hráči NHL.

A v páté minutě prohráváme 0:3.

I zde je položen základ k budoucímu triumfu. Trojka je hra plná obratů a v těžké dřině proti Suomi se to povede i národnímu mančaftu. Čeští Masters předvedou otočku ještě v první půli a v hektickém závěru ve skvělém duelu udrží těsné vítězství.

ČESKO-FINSKO 8:7

Další ráno v zemi tisíce jezer a veteráni se již v 7 nachází ve svém autobuse na cestě do arény v Orimattile. Tato věková kategorie nemá s brzkým vstáváním opravdu žádné problémy a brzy jsou naši připraveni v aréně v plné síle.

A v 8 ráno naši veteráni nedávají ruským bohatýrům pražádnou šanci a připisují druhé vítězství.

ČESKO-RUSKO 11:3 Branky: Gengel, Bálek, 3 Rosůlek, Ruda, Novák, Šperl, Bušek, 2 Dušánek

Třetí den čekají bratři Slováci a naši borci potvrzují, že svou hru už dávno našli. Nejlepší střelec Masters nároďáku Martin Bálek Slováky sestřelí hned 4x a po utkání to vidí takto:

” Prostě se to povedlo. Vlítli jsme na ně a hned zkraje to tam napadalo. Od startu bylo jasné v čí režii se hraje a dokázali jsme pošetřit síly i na zítřejší zápas s Kanadou. Tam to bude trošičku jiný šrumec. Důraznější, rychlejší. My si ale jdeme za svým cílem. A to natvrdo! “

ČESKO-SLOVENSKO 9:2

Ale první zápas s frankofonní Kanadou prohrajeme. Ve výborném duelu hokejbalových velmocí opět rozhodují přesilovky. A právě tam je Kanada zatím o chlup lepší. Snížení našich borců přijde bohužel až v čase 14:57. Není ale čas klopit hlavy. Tento zápas nerozhoduje prakticky o ničem.

ČESKO-KANADA 4:5 Branky: 2 Gengel, 2 Bálek

PLAY-OFF

SEMIFINÁLE

ČESKO-RUSKO 11:2

V pátek se proti nám postaví stále se lepšící Ivan.

A Rusové zcela propadnou.

Zápas se hraje v nejúžasnější atmosféře celého turnaje. Naše ženy a muži utvoří veteránům absolutní domácí kotel po celé utkání. Doslova čtvrtý hráč v poli.

Rusové na to vůbec nejsou připraveni. A nezvládnou to.

Vítejte ve finále.

FINÁLE

V sobotu 30.10. 2021 to opravdu přijde.

ČESKO-KANADA 7:6 SN

Naši předvedou sportovně, psychicky i takticky vynikající výkon. Sebevědomý tým se po zásluze stává šampionem.

” Masters jsou Mistři světa!!!Po vítězství 5-5 v Torontu, opanovali i MS 3-3 ve Finsku!

Nejlepší hokejbalový veteránský tým planety tak mají jednoznačně v České republice!!

Kanaďany vychytal Michal Šupík a o zlatu rozhodl v nájezdech Jan Rosůlek.

Hoši děkujeme.

Branky ve finále: 3 Gotthard, 2 Šperl, Gengel, Rosůlek

Nadvláda Kanaďanů byla vážení v trojkovém hokejbale prolomena. Třetí rok co tento formát hrajeme tak bereme první zlato!

Po titulech 5-5 a 3-3 zbývá MASTERS ještě poslední výzva a zlatý hattrick je k mání již příští rok ve světovém poháru. Zde zbývá urvat pohár ve formátu 4-4.

Ovládnout hokejbal ve všech jeho formátech? To zní opravdu dobře a Masters jsou skvělý tým, hrající hlavou i celým českým srdcem.

Sport je plný výzev.

Děkujeme!

MEDAILISTÉ MS

1.ČESKÁ REPUBLIKA 2. KANADA 3. RUSKO

ZLATÝ TÝM ČESKÉ REPUBLIKY

Jaroslav Fukárek, Michal Šupík, Martin Korbel, Roman Bušek, Jan Rosůlek, Michal Hora,Martin Bálek,Jiří Novák, David Helešic, Bohumil Gotthard, David Šperl, Jiří Dušánek,Tomáš Ruda, Ladislav Gengel, Roman Kabát

Trenér: Miroslav Zadák Vedoucí mužstva: Jaroslav Homola