ATT INVESTMENTS: PERFEKTNÍ START CYKLISTICKÉ SEZÓNY

V prvním závodním měsíci předvedli borci ATT úžasný vstup do nového silničního ročníku. Správně vybrané cyklistické posily se ukázali býti předpokládanými lídry a díky dokonalé týmové práci mají na kontě již dva velké triumfy. Velmi cenné vítězství v etapovém klání na Rhodosu hned zkraje sezóny připsal Jakub Otruba a včera v premiérovém podniku Českého poháru zvítězil po dokonalé týmové taktice Pavel Kelemen.

VELKÁ BÍTEŠ JE NAŠE

Radost z úspěšné startu stáje neskrýval ani Miroslav Zadák, majitel společnosti ATT Investments, která je titulárním sponzorem: ” Na tiskové konferenci před sezónou jsem pronesl, že jestliže ATT Investmens obchoduje hlavně ze zlatem – tak si přeji i hodně toho cyklistického zlata. Ale že ukážeme velkou sílu již na prvním etapáku v Řecku a vyhrajeme hned úvodní Český pohár ve velkém stylu mě mile překvapilo a doufám, že v tom budeme pokračovat.”

Včerejší dominantní výkon ATT Investments si můžeme vychutnat díky tiskové zprávě ATT Investments Pro Cycling Team.

Cyklisté ATT Investments předvedli na pohárovém závodě ve Velké Bíteši famózní práci a po úžasném taktickém výkonu slavili vítězství!

PAVEL KELEMEN V CÍLI

První závod Českého poháru v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2023 vyvolával před startem dvojnásobné napětí oproti předešlým ročníkům. Jestliže do loňska tým ATT Investments sice šlapal na paty dlouhodobě nejlepšímu českému kontinentálním týmu Elkov-Kasper, tak pro letošek posílil natolik, že se vedení nebálo sdělit do světa, že jedním z cílů je stát se českou jedničkou. A Velká Bíteš měla být první prověrkou tohoto záměru. Vyšla naprosto skvěle. ATT Investments předvedl úžasný týmový výkon a skvělou taktickou práci a v závodu zcela dominoval. Vyhrál Pavel Kelemen.

VELKÁ BÍTEŠ-BRNO-VELKÁ BÍTEŠ

To co kluci pod taktovkou sportovního ředitele Jardy Friedeho předvedli, byla cyklistická báseň o několika slokách a se sladkou tečkou na závěr. Průběh celého závodu měli naprosto pod kontrolou, dokázali reagovat na vývoj závodu, hráli vícero kartami a nakonec realizovali tu, která patřila před závodem k těm nejvíc preferovaným, ale o jejíž realizaci bylo možno ještě několik kilometrů před cílem s úspěchem pochybovat. O to víc bylo emotivní to, co předvedli na větru v závěrečných kilometrech, kdy doslova rozcupovali hlavní a v té době už především jejich zásluhou nepříliš početnou skupinu, ve čtyřech lidech odvezli pouze trojici soupeřů k třem lidem na čele závodu, kde ovšem skvěle pracoval další člen ATT Investments Jirka Petruš, a poté výbornou celodenní práci završili bezchybnou koncovkou, když vytvořili skvělou pozici pro svého sprintera Pavla Kelemena, který nezaváhal.

POD KONTROLOU

V úvodu závodu odjela čtveřice cyklistů. Za ní docházelo v hlavním poli k postupné redukci početného pelotonu. Dresy ATT Investments byly v průběhu celého závodu vidět v hojném počtu kolem čela závodu a hlavně na jeho špici.

Ke čtyřem uprchlíkům si nejprve dojela skupina s Janem Kašparem a poté i další s Jirkou Petrušem. Proti sobě tu měli dva hlavní soupeře z konkurenčního domácího týmu. Tempo hlavní stíhací skupiny si vzali na starosti výhradně jezdci ATT Investments a zprvu se zdálo, že jejich cílem je únik zlikvidovat.

Jenže oba borci Elkov-Kasper se v první skupině snažili o vysoké tempo a časté nástupy právě proto, aby roli stíhačů co nejvíc ztížili, a tím je oslabili. Oba jezdci ATT Investments ale jejich aktivitu měli pod jasnou kontrolou. A právě jejich taktiku nakonec využili ve svůj prospěch.

S Michael Borošem odjel z čelní skupiny Jirka Petruš a k nim se přidal pouze jeden z polských závodníků. A jeli takové tempo, že vše nasvědčovalo tomu, že nebudou dojeti a vítěz se zrodí z této trojice. I tady měl ATT Investments ale velkou šanci na úspěch, protože Jirka Petruš sice není typický sprinter, ale závěr má hodně dobrý, zvláště z menší skupiny.

PODPORA

Jenže stalo se něco, co už snad nikdo z nezasvěcených neočekával. V posledních kilometrech na bočním větru rozjeli borci ATT Investments takové tempo, že totálně pobili své největší domácí soupeře a v sedmi lidech dojeli kilometr před cílem vedoucí trojici.

Důležité bylo, že mezi těmi, koho kluci v čele s Danem Turkem, Jakubem Otrubou a Matúšem Štočkem dovezli dopředu, byl ten, koho chránili celý závod a kdo měl být hlavním trumfem.

A Pavel Kelemen, letošní nováček v týmu, o němž trošku panovali před sezónou určité pochybnosti, jak se jako výborný dráhař dokáže adaptovat na dlouhé silniční závody, vůbec nezaváhal a projel cílem o pověstnou koňskou délku.

Skutečně famózní představení cyklistů ATT Investments, které muselo pohladit duši každého přejícího příznivce cyklistiky, zvláště pak té domácí.

TAKTIKA+TÝM = TRIUMF

„Máme z toho všichni obrovskou radost. Pečlivě jsme se na závod připravili takticky, v záloze jsme měli více variant a kluci do puntíku to, co jsme dohodli, také splnili. Jirka Petruš v úniku vzal odpovědnost na sebe, což nám pomohlo, protože jsme trojici vpředu nemuseli za každou cenu dojíždět. Ale s ohledem na to, že se začalo v první skupince taktizovat a kluci za nimi jeli ve čtyřech na větru tak, jak to bylo nejlíp možné, takže ve výsledku udělali z pelotonu trhací kalendář. Předvedli tím dokonalé cyklistické řemeslo,“ řekl k závodu ten, který má na tomhle skvělém začátku domácí silniční sezóny nezanedbatelný podíl, Jarda Friede.

O převaze cyklistů ATT Investments vypovídá i fakt, že v čase vítěze bylo klasifikováno jen deset závodníků, z toho polovina jich bylo z týmu červeno-modro-zlatých.

Pavel Kelemen se pochopitelně stal vedoucím závodníkem seriálu Českého poháru ŠKODA CUP 2023. Není to ale jediný hmatatelný výtěžek ATT Investments ze závodu. Filip Chýle, loňský junior a nováček týmu, si přivlastnil hned dresy dva, pro nejlepšího v kategorii U23 a Nejlepšího nováčka.

PAVEL KELEMEN A FILIP CHÝLE