LETOŠNÍ SEZÓNA JE PRO SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM BOJ OD PRVNÍHO ZÁPASU

Na galavečeru ATT SPORT ZONE náš národní sport opravdu nesměl chybět a zastupoval ho sám výkonný ředitel klubu Vladimír Evan. Právě při jeho vystoupení na pódiu Slovan dohrával svůj zápas v Třebíči, kde nakonec dokázal zvítězit 3:2. I přes toto vítězství je letošní sezóna velice složitá a ze 14. místa je na dohled play-off, ale i baráž či sestup. Každý uhraný bod má tedy v následujících duelech cenu zlata.

HC Slovan Ústí nad Labem je tradiční hokejový klub, který v letošní sezóně slaví 75 let od svého založení.

Slovan patří historicky mezi nejúspěšnější kluby v 1. lize ČR a je jedním z nejnavštěvovanějších sportů v Ústí nad Labem. Mezi nejslavnější odchovance určitě patří olympijští vítězové Jan Čaloun a Milan Hejduk, mistři světa Petr Rosol a Martin Štěpánek, brankář NHL Michal Neuvirth a současný reprezentant ČR Robin Hanzl.

Úspěšná historie Slovanu je spojená i s výchovou mládeže, pro kterou jsou připraveny dva projekty, a to „Hledáme nové talenty“ a projekt „Reprezentujeme Ústí nad Labem“.

„Jsme velice rádi, že se v roce 2014 stala naším partnerem společnost Miroslava Zadáka ATT Investments. Právě díky společnosti ATT překonal Slovan Ústí nad Labem složité ekonomické období a postupně se posunul ke stabilizaci klubu.

Věříme, že se naše spolupráce se společností ATT bude nadále prohlubovat i v dalších oblastech a Slovan bude opět patřit mezi úspěšné kluby 1. ligy ČR,“ uvedl výkonný ředitel Slovanu Vladimír Evan.

„Společně s Miroslavem Zadákem hledáme cesty, jak ústecký Slovan posunout nejen po stránce sportovní, ale také po stránce ekonomické a mediální. Naší další společnou vizí je provozování ústeckého zimního stadionu, abychom v souladu se sportovními ambicemi klubu zlepšili zázemí haly jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost,“ otevírá další možnosti Vladimír Evan.

„Po sportovní stránce je letošní sezóna pro Slovan boj od prvního zápasu. Z 1.ligy může sestoupit až pět týmů. Od prvního zápasu je to nelítostný boj o každý bod. Je pro nás důležité, aby vydrželo zdraví hráčů, jelikož v současnosti nemáme tak široký kádr. Všechny celky posílily a soutěž je vyrovnaná a nesmírně napínavá,“ upozorňuje hlavní trenér Slovanu Miroslav Mach.

„I v letošní sezóně Slovan spolupracuje s extraligovou Mladou Boleslaví, která nám v rámci možností hráčsky vypomáhá. Klíčovým hráčem je pro nás určitě Michal Trávníček, který je vzorem pro mladé hráče jak na ledě, tak i v kabině. Jsme rádi, že nadále hájí barvy Slovanu Ústí nad Labem. I v tuto chvíli všichni věříme, že letošní sezóna bude pro Slovan úspěšná,“ uzavírá Miroslav Mach.

Sportovní jednatel Slovanu Jan Čaloun uvedl: „Naši hráči od prvního utkání velice dobře pracují, i přes drobné výkyvy. Spolehlivě pracuje i trenérský štáb pod vedením Miroslava Macha, který nám právě v loňské sezoně opět pomohl roztlačit ústeckou hokejovou mašinu správným směrem. Klub sice hospodaří se skromným rozpočtem, ale loňská sezóna se povedla. Chtěl bych určitě zmínit zejména nejvýznamnější partnery klubu, kterými jsou Město Ústí nad Labem, ATT Investments, AVE a nově společnosti HAVE 2000. Samozřejmě máme spoustu dalších partnerů, kterých si zvlášť v této době vážíme, a patří jim velký dík za podporu.“

„Mám také velkou radost z nálady, která panuje v současném vedení klubu jak směrem k hráčům, partnerům, tak i k fanouškům Slovanu. Při každé poradě hledáme možnosti, jak Slovan dále posunout. Věřím, že trenéři a hráči budou sportovně i morálně silný tým, který nám všem bude dělat v této sezóně radost. I přesto, že jsme nízkorozpočtovým klubem, budou naše nároky a cíle co nejvyšší. Přeji nám všem, aby byla tato sezóna pro Slovan po všech stránkách úspěšná,“ uzavírá Jan Čaloun.