Závodní sezóna má za sebou tři měsíce a na konci května můžeme s hrdostí konstatovat, že velké předsezónní posílení stáje odstartovalo spanilou evropskou jízdu. ATT Investments Pro Cycling Team se dokonce posunul až na šesté místo mezi kontinentálními evropskými týmy a to je v nabité cyklistické konkurenci parádní výsledek. Pojďme se společně podívat, kde všude naši borci v posledních týdnech bojovali a zviditelnili českou profesionální silniční cyklistiku. Vše v závěru okomentuje i majitel stáje Radim Kijevský.

ATT INVESTMENTS DOBÝVÁ
EVROPU

USPĚŠNÁ MAĎARSKÁ MISE

Prestižní TOUR DE HONGRIE byla pro ATT Investments jedním z absolutních vrcholů sezóny a naše stáj se mezi světovou elitou rozhodně neztratila. Ba naopak. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži, který udržel až do konce závodu. V jedné ze dvou profilově nejtěžších etap se Márton Dina posunul na průběžné osmé místo v celkové klasifikaci, získal přitom bílý dres nejlepšího domácího závodníka a ten mu zůstal i po skončení závodu. V konkurenci dvaadvaceti týmů za sebou cyklisté ATT Investments, kteří skončili na čtvrtém místě, nechali hned osm týmů nejvyšší světové divize! Celkové vítězství nakonec vybojoval hvězdný Švýcar Hirschi z UAE.

NAŠI BORCI V BUDAPEŠTI
MARTÓN DINA JAKO DOMA

OKOLO ŘECKA

V tradičně náročném řeckém etapovém závodě zavítali naši cyklisté i do starověké Olympie.  Jakub Otruba obsadil konečné páté a Daniel Turek osmé místo. “Vystoupení našeho týmu hodnotíme určitě pozitivně. Do závodu jsme šli s nějakými cíli a ty se podařilo naplnit. Páté a osmé místo v celkovém pořadí v této konkurenci je výborné. Dosáhli jsme i nějakých dílčích úspěchů, jako například držení dresu nejlepšího vrchaře apod. Hlavně jsme ale spokojeni s aktivním pojetím závodu, v tomhle směru vynikal třeba Tomáš Jakoubek, ale všichni pracovali tak, že jsme byli vidět a jeli jsme rovnocennou partii i s týmy z úrovně Pro. Snad jenom chyběl úspěch v některé z etap, ale to už by to bylo asi moc dokonalé, potvrdil spokojenost týmu s výsledky a vystoupením sportovní ředitel Petr Kaltofen.

ŘECKÁ SESTAVA
TOUR OF HELLAS

MARTÓN DINA TŘETÍ V LUCEMBURSKU

FLÉCHE DU SUD a 3. místo v tomto tradičním prestižním lucemburském etapovém závodě! “Věděl jsem po Okolo Maďarska, že mám dobrou formu. V prologu jsem sice nabral malou ztrátu, ale byl to dobrý start do celého etapáku. Každým dnem jsem se cítil lépe, mohl jsem se přitom opřít o podporu mých spolujezdců. Ve druhé etapě se mi podařilo dojet v menší skupině s nejlepšími a dostat se na průběžné třetí místo. Naším plánem pak bylo pódium udržet. Kluci pro mě celý týden tvrdě pracovali, takže jsme to společně dokázali. Jsem opravdu velmi šťastný a nemohu se dočkat dalších závodů v dresu ATT Investments,” okomentoval průběh etapáku Márton Dina.

PÓDIUM V BENELUXU
LÉTAJÍCÍ MAĎAR MARTÓN DINA

ATT INVESTMENTS BODUJE I V ESTONSKU

 V náročné Tour of Estonia se dva jezdci českého kontinentálního týmu posunuli do první desítky konečného pořadí, přičemž domácí Gert Kivistik skončil na 4. a Matúš Štoček na 8. místě. V soutěži týmu obsadili cyklisté ATT Investments 3. místo. Jelikož do 25. místa byli klasifikováni další čtyři cyklisté ATT , pro tým to znamená celkový přínos 102 UCI bodů! Chtěli jsme vylepšit nevýrazný výsledek z první etapy a to se povedlo. Celkové čtvrté místo Gerta, doplněné osmým Matúše, je určitě úspěch, takže odjíždíme spokojeni, komentoval výsledek ATT Investments Jaromír Friede.

Räim + Kivistik ESTONSKÁ STOPA V ATT

TOUR DE LA MIRABELLE

Úspěšně jsme dokončili i francouzský etapový závod Tour de la Mirabelle! Márton Dina si ve druhé etapě připsal skvělé čtvrté místo. Závod vyvrcholil třetí etapou ve které Márton dojel s časem vítěze a v celkové klasifikaci si odváží deváté místo! Tahle sezóna je prostě skvěle rozjetá.

ATT ZDRAVÍ Z FRANCIE

SLOVO NA ZÁVĚR

O posledním květnovém dnu jsme požádali o komentář a hodnocení dosavadní cyklistické cesty majitele stáje Radima Kijevského: “Lepší start do sezóny jsme si opravdu nemohli přát. Jsem opravdu nadmíru spokojen a kompletnímu týmu i zázemí patří velký dík. Za největší úspěch považujeme účast, prezentaci a výsledky týmu v absolutně top závodě Okolo Maďarska. A věřte, že největší úspěchy jsou ještě před námi.”

#JSMETEAM