CDHF: CCM LIGA ZAHÁJENA

V OSTRAVICKÉ ARÉNĚ BYLA O VÍKENDU SPUŠTĚNA LIGOVÁ SOUTĚŽ HOKEJBALOVÉHO FORMÁTU 3-3. HISTORICKY PRVNÍHO LIGOVÉHO TURNAJE SE ÚČASTNILO 5 KLUBŮ A SYSTÉMEM KAŽDÝ S KAŽDÝM VIDĚLA BESKYDSKÁ HOKEJBALOVÁ TVRZ DESET SKVĚLÝCH TROJKOVÝCH KLÁNÍ. DALŠÍ KOLO UVIDÍME OPĚT V OSTRAVICI A TO 27. ČERVENCE.

ROZPIS PRVNÍHO LIGOVÉHO KOLA

Ligová utkání se hrají 2×12 minut hrubého času, kde poslední minutu zápasu hrajeme na čistý čas. A ve Wood Aréně jsme viděli opravdu kvalitní a vyrovnané duely. Kupříkladu v utkání Hodonín-Silesia otočil slezský tým v posledních dvaceti vteřinách a bral tři body za výhru 6:7. Naopak v duelu Karviná- Frýdek-Místek překvapivě nepadla žádná branka a o dvou bodech pro Karvinou rozhodla až 7. série samostatných nájezdů (1:0sn). K vidění byl prostě zajímavý trojkový hokejbal za účasti mnoha reprezentantů a přehled výsledků včetně první ligové tabulky vidíte v následující grafice.

Z tabulky můžete vidět, že nejlepší vstup do druhého kola vybojoval tým Petrovické zlato, který reprezentuje Střední Čechy a místní petrovický pivovar. Těsně v závěsu je tradičně silný tým Silesia následovaný Hodonínem a Karvinou. Malým zklamáním turnaje pak byly výkony domácího Frýdku, ale na dalším turnaji může být vše jinak. Nejlepším gólmanem prvního kola byl Michal Šupík (PZ) a nejlepším hráčem MVP z loňského hodonínského Mistrovství světa Jan Stromko v dresu druhého Slezska.

V nabitém programu trojkové federace již v pondělí odlétá 6 českých národních výběrů do Montrealu, aby se posléze přesunuli do horského střediska Mont-Tremblant a bojovali o světový pohár v největším trojkovém turnaji historie. Buďte s námi.