ATT FLORBALOVÉ GORILY NA SEVER

GORILY MÍŘÍ DO ŠVÉDSKÉHO KALMARU

Gorily Plzeň nachystali výpravu na turnaj ve Švédsku. V Kalmaru se na konci května zúčastníme turnaje Kalmarsund Floorball Cup. A nejedeme tam jen za florbalovými zápasy. Po 4 letech od cesty do Falunu si tak zopakujeme další cestu na sever, tentokrát k Baltskému moři k ostrovu Öland.

První ročník turnaje v Kalmaru se koná od čtvrtka 26.5. do neděle 29.5.2022. Turnaj slibuje kvalitní konkurenci ze Švédska, cestují na něj i špičkové kluby od nás. Je to po mnoha měsících čekání jeden z prvních mezinárodních turnajů, který má šanci se uskutečnit v plné síle. Čekají nás kvalitní zápasy, v turnaji jsou plánované oba pavouky play-off, aby bylo stále o co hrát. 

 Organizátoři si připravili i zajímavé prezentace o pořádajícím městě a také o florbale. Vždyť za místní klub FBC Kalmarsund nastupují v SSL florbalisté světové úrovně jako Kim Nilsson nebo Filip Langer, na lavičce klubu působí jako trenér Martin Forman. Moderní KIFAB Arena bude také hostit finálový program turnaje. Máme se tak na co těšit!

Zázemí klubu FBC Kalmarsund, top hráči, zážitky z florbalové země, jiná kultura, skandinávská mentalita – to jsou důležité body, ze kterých budeme příští měsíce čerpat i my. Nejedeme tam ale na výlet, nejedeme na kuličky do IKEA, chcem poznávat svět a získat zkušenosti!

Cesta do Kalmaru bude zase další zásobárna zkušeností, které oceníme při budování našeho klubu a vaše děti i v osobním životě.