MLADÝ MUŽ S KLADENSKÝM HOKEJOVÝM SRDCEM. HOKEJISTA, INŽENÝR A TOP MANAŽER, KTERÝ VŠAK V PRVNÍ ŘADĚ ZŮSTÁVÁ SÁM SEBOU. POVÍDÁME SI A POD NÁMI NA LEDĚ KROUŽÍ JAROMÍR JÁGR SE SVOU POVĚSTNOU OCELOVOU VESTOU. KLADENSKÁ HOKEJOVÁ KLASIKA POKRAČUJE A VEČER SLEDUJEME UTKÁNÍ, KDE KLADÝNKO VÍTĚZÍ, SKÓRUJE PLEKANEC A VŠE KONČÍ HROMADNOU BITKOU. S TÍMTO PÁNEM SE ROZHODNĚ NENUDÍTE A NASTARTOVAT VZÁJEMNOU SPOLUPRÁCI SE PŘÍMO NABÍZÍ. ŽE K SOBĚ MÁME BLÍZKO, VYPLÝVÁ I Z NAŠEHO ZAJÍMAVÉHO INTERVIEW.

JIRKO, TY JSI PEVNĚ SVÁZANÝ S LEDNÍM HOKEJEM, A TO PŘEDEVŠÍM S TÍM KLADENSKÝM. CO TĚ NA TOMTO SPORTU TOLIK FASCINUJE?

Je to kolektivní sport, a to mě hrozně baví. Věřím, že už děti by měly někam patřit, a my jim tu správnou cestu dovedeme v našich mládežnických týmech ukázat. Budují si dlouhodobou partu, a to jak ve škole, tak v rytířské kabině. Zde je základ úspěchu.

JAKÝ JE TVŮJ VLASTNÍ HOKEJOVÝ PŘÍBĚH?

Mým stropem bylo několik přípravných duelů v první lize a momentálně nastupuji v druhé lize za HC Řisuty. Bohužel, těžko to stíhám časově. Jedu na manažerské vlně a hokej budu zřejmě hrát už jen pro radost.

BĚHEM SVÉ SPORTOVNÍ KARIÉRY JSI DOKÁZAL VYSTUDOVAT VYSOKOU ŠKOLU. JAK SI TO DOKÁZAL ZVLÁDNOUT?

Rozhodně to nebylo jednoduché a univerzitní nároky jsou opravdu vysoké. Dám ti příklad dne, který je pro takový kolotoč typický: Ráno jdeš na trénink a potom hned do školy. Pokud chceš hrát profesionálně, tak tě po škole čeká další trénink a doma jsi v osm, čekají tě úkoly a šance na nějakou zábavu je nulová. Prostě musíš hokej milovat. Pokud ho nemiluješ, nemáš šanci to dát. Já jsem měl štěstí, že jsem z hokejové rodiny a máme to v krvi. Na ledu jsem vyrostl a dospěl a bez bruslí a hitů si svůj život nedovedu před- stavit. Navíc mám skvělou mámu, která mě dokázala motivovat i do studia. Ne každý hráč si dokáže představit, že se třeba hokejem živit nebude, a já dokázal myslet na zadní vrátka už od svých 15 let. Začaly mě bavit i jiné věci, jako počítače, marketing a ekonomika.

KLADENSKÝM RYTÍŘŮM JSI NICMÉNĚ ZŮSTAL VĚRNÝ. JAKÁ JE TVÁ MOMENTÁLNÍ POZICE V KLUBU A CO TATO PRÁCE OBNÁŠÍ?

Jsem manažerem marketingu a starám se o všechny naše partnery, ať už jsou navázáni přímo na Jaromíra, či na klub. Veškerý servis, smlouvy či hledání nových partnerů jde přes mě. Je to náročná práce, na kterou mají například v Kometě či ve Spartě čtyři lidi. Nicméně já u hokeje vyrostl a ani mi to nepři- jde. Kolem zimáku se prostě pořád něco děje. Ticketing, pořadatelská služba, bruslení, pokladny. Provoz zimáku jde prostě kompletně za mnou, a tím to zdaleka nekončí.

ŽE JSI SYNOVCEM SLAVNÉ 68 JE PROSTĚ FAKT. SPOLEČNĚ PRACUJETE KAŽDÝ DEN. JAKÁ JE SPOLUPRÁCE S HVĚZDAMI, JAKO JE JÁGR ČI PLEKANEC?

Jsou to dokonalí profesionálové. Mimo led má Jarda bohužel hodně málo času a využívá ho pro naše partnery a tím pro hladký chod klubu. Většina hokejových měst má velké partnery, jako třeba Škodovku v Plzni či Mladé Boleslavi. My, díky konci Poldovky, spoléháme na více menších partnerů a ty větší jsou na- pojeni převážně na Jaromíra. Chtělo by to „generála“, silného partnera, který by zajistil další rozvoj klubu a zejména mládeže. Co se týká hry, když nastoupí 68, tak lidé mají opravdu radost a mají ho za sportovního poloboha. Já mám naopak obavy. Prostě jsem z rodiny a bojím se, aby se mu něco nestalo a aby zahrál dobře, což všichni čekají. U Tomáše Plekance to zase mám zcela naopak. Pleky přišel a já prostě věděl, že to bude hrát super.

ATT JE FIRMA S LUXUSNÍMI KOMODITAMI. ZLATO, DIAMANTY, ŠPERKY. CO ZNAMENÁ LUXUS PRO TEBE?

V podstatě jsem vyrůstal v majetné rodině a jsem na luxus zvyklý. Ale právě tohle mě žene dopředu a motivuje. Proto jsem chtěl hrát hokej na té nejvyšší úrovni, proto jsem vystudoval. Každý bohatý synáček umí rozfofrovat finance svých rodičů či prarodičů. Ale už málo z nich jde makat na 110 procent, aby ten majetek a odkaz navýšili. Můj děda se opravdu nadřel, stejně tak můj strýc a máma. Já to chci ještě posílit. Zde cítím i podobnost s ATT Investments a ve vašich médiích se to dá jasně vyčíst. Je to firma, která se v podstatě vydřela a na komoditách strašně maká. Právě tenhle přístup mě baví a fascinuje a v tom jsme si s naší rodinou podobní.

MAJITEL NAŠÍ SPOLEČNOSTI JE ZÁROVEŇ SPORTOVCEM I TRENÉREM A VEDE FIRMU VE VELMI POZITIVNÍM A TÝMOVÉM DUCHU. DOKÁŽEŠ SI PŘEDSTAVIT NĚJAKOU FORMU SPOLUPRÁCE?

Určitě bychom byli hodně rádi. Spojení hokej a šperky, diamanty či zlato jde dohromady velice dobře. Dokážu si tu spolupráci velmi živě představit a v podstatě ji vidím před sebou. Doufám, že to vymyslíme a dotáhneme k oboustranné spokojenosti.

MOMENTÁLNĚ TOHO MUSÍŠ STÍHAT OPRAVDU HODNĚ. EXISTUJE NĚCO, CO TI SPOLEHLIVĚ DOBIJE BATERKY?

Kromě hokeje chodím ještě 3x týdně do posilovny a hodně mě nabíjí kick-box. Navíc mě poslední dobou neskutečně naplňuje tancování. Při dynamických moderních tancích dokážu úplně vypnout a relaxovat.

MÁŠ NĚJAKÉ MOTTO ČI KRÉDO, KTERÝM SE V ŽIVOTĚ ŘÍDÍŠ?

„Vždycky můžeš udělat víc.“ mě napadá hned. Ale to hlavní, čím se řídím, zní trochu jinak. „Kruh se vždycky uzavírá“. To znamená, že vše v našich životech je propojeno. Vesmír je nastavený tak, že se ti vždy všechno vrátí. Nemá cenu o tom přemýšlet, ale stačí to žít.

A PROZRADÍŠ NÁM CÍLE SVÉ A KLADENSKÝCH RYTÍŘŮ V ROCE 2019?

I když to lidé mnohdy nevidí a myslí si, že máme příliš mladý tým, jsou Rytíři v této sezoně hodně silní. Právě cesta mladých dravců je pro nás ta správná a stejně to vidí i Jarda. Navíc nás s Jardou a Plekym někdo bude porážet jen velmi těžko. Postup do extraligy je pro nás jasný cíl a každodenní realita. Doba se hrozně zrychluje a je toho někdy moc. Já osobně chci být v pohodě jak fyzicky, tak psychicky. Je dobré a důležité se každý den na hodinu zastavit a věnovat ten čas jen sobě. Na druhou stranu mám kolem sebe lidi, kteří makají na 110 procent stejně jako já, a to mě neskutečně motivuje.


Autor: JH (zdroj: časopis Náš svět)
Foto: instagram (Jiří Kalla)