CDHF: KARIBSKÁ HOKEJBALOVÁ FANTAZIE

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA. PUERTO PLATA. V ROCE 1492 NA TOMTO MÍSTĚ PŘISTÁL KRYŠTOF KOLUMBUS A OBJEVIL AMERIKU. V LISTOPADU 2023 ZDE PŘISTÁLY ČESKÉ HOKEJBALOVÉ VÝBĚRY A STALY SE NEJLEPŠÍ REPREZENTACÍ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA VE ČTYŘKOVÉM HOKEJBALE.

Ač se naše federace soustředí hlavně na trojkový hokejbal, tak WBDHF pořádá kromě trojkových šampionátů i čtyřkové. A to v luxusních destinacích jako je právě Dominikánská republika či blízké ostrovy Turks&Caicos. A pro náš sport a rozvoj hráčů je to samo sebou jedině dobře. S top světovými týmy se CDHF utkává ve všech kategoriích několikrát ročně a hráči a hráčky nám výkonnostně rostou každým turnajem a novou zkušeností.

A česká výprava byla v Karibiku určitě nejpočetnější a zaslouženě nejúspěšnější. Obsadili jsme všech 5 kategorií a to maximálním počtem hráčů. CDHF je zvyklá létat po světě za hokejbalem a tak 82 členná výprava přivezla do dominikánského ráje skvělý trenérský, zdravotní, organizační i marketingový tým. A hlavně hokejbalisty a hokejbalistky, kteří přivezli 2 ZLATA, 2 STŘÍBRA A JEDEN BRONZ.

ZLATÁ MEDAILE V NEJPRESTIŽNĚJŠÍ KATEGORII MUŽŮ

K jednotlivým týmům se ještě vrátíme v dalších karibských ozvěnách a tak zatím připomeňme čtyřkové medailisty.

MUŽI: 1. Česko 2. Velká Británie 3. Slovensko

MASTERS 35+: 1. Kanada 2. Česko 3. Québec

ELITE 45+: 1. Česko 2. Québec 3. Severní Amerika

ŽENY : 1. Velká Británie 2. Québec 3. Česko

MASTER ŽENY 35+ : 1. Québec 2. Česko

ELITE

Trenér a prezident CDHF Miroslav Zadák: “Dostali jsme se opravdu do sedla. Letos proběhlo už druhé Mistrovství světa a spolu s Québecem vládneme světovému hokejbalu. Jsem nadšený z toho s jakými týmy jsme se na mezinárodní scéně letos potkali a uspěli. Opravdu to děláme dobře a cítím velkou hrdost. Získali jsme velký respekt našich soupeřů a kvalitu chceme potvrdit na světovém poháru, který se bude konat v kanadském Mont-Tremblant v červnu příštího roku. Tam bude konkurence ještě tvrdší a bude to jeden z vrcholů hokejbalové sezóny 2024”.

Příště: ZLATÍ MUŽI Z KARIBIKU