Zdroj: instagram (Karel Frýd)

Trenér slavných Karel Frýd: Arichteva a Pártlová ve fitku? Šílený babinec, nesmí cvičit spolu, směje se!

Realitshow Big Brother, klip kapely Rybičky48, charitativní hokejové zápasy, fitness centrum nebo instagramový účet. Právě odtud můžete znát Karla Frýda, profesionálního fitness a kondičního trenéra slavných osobností a sportovních klubů. V rozhovoru pro ATT Sport Zone prozradil mnoho zajímavostí z jeho práce, ale mluvil také o čerstvé roli tatínka.

Ve sportovní oblasti se profesně i volnočasově pohybujete každý den. Můžete ale přeci jen popsat, co přesně děláte?

Já jsem hlavně kondiční trenér. Působím v této funkci u pražské Sparty ve futsalu. S týmem jsme letos udělali titul, tak to byl velký úspěch. Kondičáka dělám také florbalistům z Chodova a během léta se mi ozývají sportovní profesionálové z různých oblastí. Mimo jiných někteří hokejisté z AHL, v létě také pomáhám třeba na kempu brankáře Jakuba Kováře a tak dál.

A jakou za sebou máte sportovní minulost?

Hrál jsem šestnáct let pozemní hokej. U toho jsem s trénováním vlastně i začínal – dělal jsem kondičního trenéra u ženského národního týmu České republiky. Jinak jsem od mala chodil hrávat s amatéry hokej a to mi dodnes zůstalo. Pokaždé chodím chytat a to i na některé charitativní akce s týmem HC Olymp Martina Dejdara.

Zdroj: instagram (Karel Frýd).

Kam za vámi může dorazit běžný smrtelník, aby si u vás mohl zacvičit?

Pracuji ve fitness centru na Chodově, jmenuje se to GYM PARK Chodov. Jde o multifunkční fitness, kde je třeba i umělá tráva nebo trampolíny. Potenciální zájemci se tam rozhodně nudit nebudou. Čas od času tam navíc mohou narazit na nějaké ty známé osobnosti. Chodí za mnou cvičit třeba Veronika Arichteva, Martina Pártlová, Eva Burešová, Peter Pecha, David Gránský, Vojta Drahokoupil a také spousta dabérů. U těch je zajímavé, že je člověk nezná podle obličeje, ale okamžitě je pozná podle hlasu. Teď chodí třeba Filip Jančík, který daboval Stiflera (postava ze série Prci, prci, prcičky).

Veronika Arichteva a Martina Pártlová sdílely na sociálních sítích nějaké momenty z cvičení. Jak jim to ve fitku jde?

Oni nesmí cvičit spolu, jinak to není cvičení, ale babinec. Musí chodit každá zvlášť a pak to je o tréninku. Já ale myslím, že když chodí každá zvlášť, tak je to z jejich strany dobré. Když jsou však spolu, tak mi to rve uši a pusu. To je musím napomínat a to je hrozné (směje se). Nicméně si myslím, že Veronice cvičení ve fitku pomohlo v soutěži StarDance, ona ale cvičila už před tím a navíc je pohybově nadaná, takže se ani nedivím, že jí to tam tak šlo.

Lidé vás znají také z realityshow Big Brother. Jak na to vzpomínáte?

To už je hodně dlouho, bylo mi dvacet. Ale nevzpomínám na to špatně. Šel jsem tehdy na casting, bylo to po tréninku, byl jsem unavený, jen jsem to zkusil. Nakonec mě vzali. Ale určitě mi to změnilo život, člověku to vzalo soukromí, pro dvacetiletého kluka je to masakr. Vy nikoho neznáte, ale vás najednou znají všichni. Byla to ohromná ztráta soukromí. Ale nevrátil bych to, šel bych do toho znovu, byla to velká zkušenost.

Co vás to tenkrát napadlo, že se zúčastníte Big Brothera?

Byl jsem tenkrát barman. Tím jsem se tehdy živil. Házel jsem si s flaškama a bavilo mě bavit ty lidi v klubech. Tenkrát jsem se nějak rozhodl, že bych mohl zkusit tu realitshow a bylo to.

A jste v kontaktu s někým ze soutěžících?

Nejsem. Je to čtrnáct let zpátky, navíc nikdo nebyl z Prahy, kde žiju.

Poslední týdny z vás sálá štěstí, jste čerstvě tatínkem. Jak si všechny ty nové povinnosti užíváte?

Je to velká radost, jsem pyšný jako každý rodič. Hodně se snažím své partnerce pomáhat, ale je to neuvěřitelné, co ty ženy zvládnou. Moje přítelkyně je v tomhle úžasná.

Syna Jakuba asi jistě povedete ke sportu, že?

Chtěli bychom. I moje partnerka je sportovkyně. Budu nejraději, když si sám nějaký sport vybere, do žádného ho nutit nebudu. Kdyby ale hrál hokej, tak budu jenom rád.

Nedávno jste se objevil v klipu kapely Rybičky48. Jak k této spolupráci došlo, a jak jste si to užil?

Dostali jsme s Martinou Pártlovou nabídku od kapely, abychom v jejich klipu spolu hráli. Rybičky mi zavolaly s tím, že potřebují nějakého namakaného robota, tak jsem kývl. Natáčení bylo výborné, probíhalo v Kutné Hoře. Bylo to ale docela náročné, protože jsme natáčeli celý den. Díky tomu natáčení jsem poznal kluky z kapely a jsou to skvělí chlapi.

Karel Frýd v klipu kapely Rybičky48:Teď se žilo Wimbledonem, začala fotbalová liga a už směřujeme k hokejové sezoně. Sledujete a chodíte na nějaké konkrétní sporty?

Wimbledon je samozřejmě jedním ze svátků sportů, je úžasné sledovat ty hvězdné tenisty. Co se týče těch fotbalů a hokejů, tak díky mé profesi mám hodně známých, kteří se v tom pohybují. Mám tak spoustu možností, kam zajít. Rád toho využiji a na hokeje i fotbaly chodím.

A jste fanoušek některého týmu?

Týmu ani ne. Hodně sleduji hokej a tam se dívám často na NHL. Fandím hlavně týmům, kde hrají Češi. Některé pak v létě potkávám osobně. Třeba Tomáš Hertl a Vladimír Sobotka během léta trénují v Edenu a vždy se mi ozvou, že potřebují gólmana, tak jim jdu chytat. To je pro mě velká čest. Sice nic moc nechytnu, ale je to pecka.

Zdroj: instagram (Karel Frýd).

Autor: LJ