ENTRY ENGINEERING-ATT INVESTMENTS: STARTUJEME NA MISTROVSTVÍ EVROPY V RALLY

FILIP MAREŠ SE CHYSTÁ NA ME V POLSKU

Váš tým je v plné přípravě na prestižní závody v Polsku. Co to obnáší a jak se těšíte na start?

V první řadě to pro nás znamená hodně úsilí v přípravě techniky, protože po návratu z Polska máme jen dva dny na odjezd do Hustopečí, kde se bude konat další kolo Mistrovství České republiky. Proto na dílně chystáme teď oba naše vozy, jeden v šotolinové specifikaci na Polsko, druhý v asfaltové na Hustopeče. V Evropě budu mimo ČR startovat poprvé po dvou letech, na šotolině dokonce po třech. Pro Radka, mého spolujezdce, půjde o vůbec první start „na hlíně“ se čtyřkolkou. Oba se ale už moc těšíme!

RADEK A FILIP

Ty jsi juniorským mistrem Evropy z roku 2019. Jaká konkurence vás čeká v seniorské kategorii?

Popravdě jsem se zatím nestihl ani podívat, kdo všechno je do Polska přihlášený. Nemám ale žádnou pochybnost o tom, že se sejde velká konkurence, včetně pravidelných účastníků WRC. O to víc se přímého porovnání nemůžu dočkat.

ENTRY ENGINEERING-ATT INVESTMENTS

Závod je mediálně velmi sledovaný a vy budete bojovat pod novým názvem. Kde a co mohou vaši fanoušci a partneři vidět?

Je pravda, že v Polsku pojedeme v netradičně jednoduchém bíločerném designu, který ale skvěle prezentuje loga našich dvou hlavních partnerů pro Mistrovsví Evropy – ATT Investments a Entry Engineering. Letos došlo navíc ke spojení pro Evropy a světa, co se promotérství týká, takže celý závod je vysílán živě na platformě ERC+ a vysílací práva jdou do celého světa.

Jaké cíle si dáváte a co vede k jejich naplnění?

Polsko patří k mým nejoblíbenějším závodům na nezpevněném povrchu, ale musím objektivně říci, že na šotolině mi z posledních let chybí zkušenosti. Proto si netroufám naši konkurenceschopnost odhadovat. Určitě bych ale nerad zapadl v průměru a proto doufám, že se nám podaří rychle najít potřebnou rychlost a budeme bojovat o umístění v elitní desítce!

HODNĚ ŠTĚSTÍ