ATT GORILY PLZEŇ: „SPOLEČNĚ KE ZLATU“

Na konci března zavítalo vedení plzeňských florbalových Goril do regionálního centra ATT Investments v Plzni- Sulkově. Florbal je svým způsobem stále nový a čistý sport a má díky skvělému vedení druhou největší členskou základnu hned po fotbale. ATT Gorily jsou navíc klub s ambicemi, skvělou mládežnickou základnou a 20letou historií. Naše sportovně-obchodní spolupráce tak dokonale naplňuje zásady naší společnosti: Ambice-Tradice-Transparentnost. S výkonným ředitelem a šéfem plzeňské pobočky Romanem Zadákem si zástupci Goril povídali v plzeňském showroomu:

Máme za sebou první rok spolupráce, kdy se Gorily představili v nových ATT dresech. Co se povedlo a co nikoli?

Matěj Surák (šéftrenér mládeže):

Z pohledu trenéra dětí a zároveň hráče. Sezóna krátká, hodně krátká. Nastartovaná povedeným soustředěním, které mělo hlavu a patu, a které ukázalo, za mě, velké množství naděje a příležitostí. V tu dobu jsem věděl, že to, co děláme, má smysl a že jdeme dobrou cestou. Tedy tou sportovní i lidskou zároveň. Věděl jsem, že takto se chceme prezentovat a že přesně takto chceme pracovat, jak navenek jako klub, tak hlavně uvnitř – trenéři, hráči a ostatní členové, bez kterých by to nefungovalo. Začátek sezóny, co se týče žáků, podle očekávání. Chtěli jsme se držet na vrcholu tabulky, a to se povedlo. Co se týče dorostu, tak zde nad naše očekávání, jelikož i s mladším týmem jsme byli schopni přehrávat zkušené kluby. Ovšem, strašně krátká doba na to něco hodnotit, odehráli jsme pár zápasů a šlo se zas zpět domů. Co se týče „A“ týmu, 4 zápasy a 4 výhry, opět se takto krátká doba nedá hodnotit, ale měli jsme dost dobře našlápnuto, jelikož tým byl poskládaný dobře, a navíc, ostatní konkurenti na postup, na rozdíl od nás, zaváhali. Jsem rád za to jak se A tým přeformoval, tvoříme sice velmi mladý tým, máme však i hráče, kteří v klubu působí dlouho, a dokážou mládí a dravost včas ukočírovat. Přivedli jsme navíc například Vojtu Hejduka se superligovými zkušenostmi a postupně pracujeme na tom, abychom vytyčené cíle splnili. Znovu si troufám říci, že tým, kterým disponujeme, nemá v této soutěži co dělat.

Roman Surák (sportovní manager, trenér A týmu):

Spolupráci jsme odstartovali primárně obměnou klubových dresů a naše elitní mužstvo vstoupilo do sezóny s názvem ATT Gorily Plzeň. Sezóna byla bohužel vlivem covidových opatření znovu zastavena a ukončena a my se už připravujme na tu následující. Pevně doufám, že už vše proběhne v normálním módu a budeme se moct na plno věnovat své práci.

Z pozice trenéra a sportovního managera mi asi nejvíc přísluší komentovat právě „A“ tým. Za poslední roky jsme se výrazně přiblížili postupu do Národní ligy. Tým má nesporně svou kvalitu a sílu, kterou nakonec potvrdil i reálnými výsledky. V loňském ročníku samotným vítězstvím po základní části, ovládnutím individuálních statistik soutěže (střelec, nahrávač, brankář), následně postupem přes úvodní kolo play-off. Byli jsme 3 vítězství od postupu, než došlo v březnu k ukončení soutěže. V letošní sezóně jsme skončili po 5 odehraných soutěžních kolech na prvním místě a soutěž byla již druhým rokem ukončena.

Nyní se už zaměřujeme na tu nadcházející sezónu a cíle jsou stejné. Postup do NFL. Rozhodně se chceme posouvat vpřed a to napříč všemi kategoriemi.

Máte před sebou mnoho zajímavých projektů jako je Turnaj Gorila či projekt Učíme florbal v Plzni. Můžete nám je spolu s dalšími plány představit? Kde všude můžeme být společně vidět?

Libor Bolda (předseda klubu, trenér mládeže)

Turnaj Gorila má za sebou povedený ročník, který byl velice úspěšný. Podařilo se v nelehké situaci, kdy byl během roku omezen veškerý halový sport, uspořádat v září akci pro 40 týmů o 500 účastnících. Sjeli se do Plzně z několika krajů, hrály tu kluby regionální i ty nejslavnější superligové. Pro týmy je to skvělé srovnání. Turnaj pro mládež už se rozrostl do dvou dnů a pro zúčastněné týmy byl skvělou přípravou na sezónu. O medaile se praly týmy v dobré konkurenci ve všech 4 kategoriích. Nejvíce nás, jako organizátory turnaje, těšila skvělá pomoc dobrovolníků a také úsměvy na tvářích všech hráčů i trenérů po turnaji. Byl to úplný festival a děti i dospělí si ty dva dny v Plzni užili. My už jsme nyní uprostřed příprav na 7. ročník, který bychom chtěli opět o trochu posunout výš a starším kategoriím nabídnout už třídenní program a využít více hal a přivítat i více účastníků. Pro mladší děti chceme připravit také novinky v programu. A nechceme rozhodně klesnout na kvalitě, na které si zakládáme. Měla by být vždycky naší vizitkou. Uvidíme, co nám situace v Česku dovolí, snad už bude mít florbal zelenou!

Podobné je to i s naším projektem Učíme florbal v Plzni. Skvělý rozjezd a nadšené předškolní děti v mateřských školkách vystřídalo zklamání, protože jsme stihli pouze první tréninky a další seznámení s florbalem už jsme připravit nemohli. Nakonec jsme neodehráli ani jediný turnaj nováčků. Ale ověřili jsme si, že projekt má smysl a určitě tu práci neházíme za hlavu. Připravíme se ještě lépe a jakmile to bude možné, do školek a mezi menší děti se vrátíme v plné síle. Znovu nebude chybět ani náš maskot – gorila. Tohle zvíře na děti platí a dokáže je pro sport zaujmout.

Kromě jednání o klasické sponzorské smlouvě jsme společně nastavili nový formát propojení sportu a byznysu. Jak vnímáte jeho fungování a užitečnost pro klub?

Roman Surák:

V úvodu bych rád znovu zopakoval, že mám velkou radost, že jsme se s ATT dohodli na vzájemné spolupráci. Ano, je to přesně tak – nejedná se o jednostrannou podporu ze strany ATT, ale spolupráci.

Spojenectví má mnoho pozitiv a průniků, které se budeme snažit postupně překlápět do reálných projektů, aktivit a prohlubovat tak vzájemnou užitečnost.

Produktová nabídka ATT – přesněji investice do komodit (Zlato, Stříbro, Platina…atd) svým rozsahem může oslovit a zaujmout v podstatě každého. Ochrana hodnoty majetku je zajímavé a stále více aktuální téma.

Výhodou je bezesporu přímé napojení na odborníky a specialisty ATT, kteří nám jsou a budou k dispozici a rádi poradí. Lze využít služeb a zázemí regionálního centra ATT v Plzni – Sulkově.

Mě osobně z produktů zaujalo spoření do zlata s velmi zajímavým zhodnocením a garancí odkupu PNK – Postupný nákup kovů.

Vzhledem k širokému záběru aktivit ATT a hlavně pak plánům, které z úst Romana Zadáka na schůzce zazněly vidíme společně velké průsečíky dalšího rozvoje vzájemné spolupráce.

Nepřísluší mi sdělovat detaily – to je spíše na ATT.

. ale už teď se těšíme a věříme, že společně dojdeme kam chceme ….výstižně to vyjadřuje věta…“Společně ke Zlatu“ – motto, které bude provázet naše společné projekty v budoucnu.

Jaké cíle si vedení Goril klade do nové sezóny 2021/2022?

Matěj Surák:

Nejdůležitější bude zvládnout návrat dětí do procesu, pauza byla obrovská, a tak bude potřeba všechny zdravě nadchnout a začlenit do Gorilí rodiny. Tento proces bude trvat. Jedná se o výpadek, který dle mého názoru odnese celá generace. Děti nemusí doma vystupovat z žádné komfortní zóny, nerozvijí se, stagnují a ztrácí zájem o sport a pohyb. Tento „point“ je pro nás jako vedení zásadní. Řekl bych nejdůležitější.

Děcka prostě nadšení do sportu nebudou. Ale my jako klub nic nevzdáme a budeme se snažit dětem a rodičům pomoc. Věřím, že díky náladě a lidskému klubovému nastavení, se nám povedou velké věci. Proto jsem nesmírně rád za to, že jsme našli společnou řeč s partnery jako je právě ATT.

Když si lidé rozumí lidsky a mají podobné hodnoty, jde vše snadněji.

Roman Surák:

Naše cíle pro novu sezónu se nemění, chceme pokračovat v naší práci a být úspěšným – respektovaným florbalovým klubem se sportovní kvalitou na mapě českého florbalu. Klub se spokojenými hráči, rodiči a partnery. Vše postaveno na základech, fair play, radosti, dřiny a přátelství.

Zkrátka „Společně ke zlatu“